Żużel. DMPJ. Motor zwyciężył i odrobił straty z pierwszego turnieju. Bardzo dobry występ Jabłońskiego [RELACJA]

W czwartkowe południe na torze w Lesznie odbyła się druga runda półfinałowa Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w grupie 2. W niej najlepszy był bezapelacyjnie Motor Lublin, który odrobił straty z domowego turnieju, kiedy to zajął trzecie miejsce.

Stanisław Wrona
Mateusz Jabłoński Materiały prasowe / Start Gniezno / Na zdjęciu: Mateusz Jabłoński
Przypomnijmy, że półfinałowe zmagania w DMPJ rozpoczęły się we wtorek 27 lipca. Wtedy to w Lublinie rozegrano pierwszą rundę w 2. grupie, a gospodarze dosyć nieoczekiwanie uplasowali się dopiero na trzeciej pozycji. Miał na to wpływ z pewnością pech w postaci trzech wykluczeń Mateusza Jabłońskiego (wypożyczonego z Gniezna), przez co dwie pierwsze lokaty zajęli młodzieżowcy Bocar Włókniarza Częstochowa i WTS-u Sparty Wrocław.

W czwartek to lublinianie wiedli prym w rundzie, zorganizowanej na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Wprawdzie w składzie na ten turniej widniało aż pięć nazwisk, ale jeden z podstawowych zawodników Maksymilian Śledź oraz rezerwowy Wiktor Firmuga przedstawili zwolnienia lekarskie. W tych okolicznościach pozostali liderzy mogli jechać aż po sześć razy i każdy z nich zakończył te zawody z pokaźną zdobyczą punktową. Tylko jedno "oczko" zgubił Wiktor Lampart (17), dwa mniej zdobył Mateusz Cierniak (15), a pechowiec z wtorkowej odsłony Mateusz Jabłoński zapisał przy swoim nazwisku 13 punktów.

Drugie miejsce zajęli zwycięzcy z Lublina, czyli zawodnicy Bocar Włókniarza Częstochowa. Trzech z nich pojechało dosyć dobrze, jednak słabszy występ zanotował Kajetan Kupiec. Na trzeciej lokacie sklasyfikowano wrocławian z wyraźną stratą do młodych Lwów, a w ich szeregach tylko raz na torze pojawił się Bartosz Curzytek, który później był zastępowany przez kolegów. Wycofał się zatem z zawodów z przyczyn zdrowotnych. Ostatnie miejsce zajęli natomiast gospodarze z Unii Leszno II.

Po dwóch rundach na czele w 2. grupie półfinałowej DMPJ znajdują się częstochowianie (7), przed lublinianami (6) i wrocławianami (5). Ostatnie miejsce z małymi szansami na awans do cyklu czterech finałów zajmują młode Byki z Leszna (2).

Trzecia i czwarta runda półfinałowa DMPJ w grupie 2. odbędą się 10 i 12 sierpnia na torach w Częstochowie i Wrocławiu.