KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. PGE Ekstraliga stawia na E-sport i grę dla młodych kibiców

PGE Ekstraliga chce wyprodukować grę na konsole i PC, a docelowo stworzyć własne rozgrywki E-sportowe z udziałem czynnych zawodników.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Jack Holder przed Maciejem Janowskim (kask czerwony) i Glebem Czugunowem WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Jack Holder przed Maciejem Janowskim (kask czerwony) i Glebem Czugunowem
3-letni projekt ma na celu popularyzację żużla wśród dzieci i młodzieży, a przede wszystkim zagospodarowanie okresu przerwy pomiędzy sezonami.

- Jesteśmy na etapie wstępnym, ale mamy już projekt scenariusza gry, która będzie łączyć elementy zręcznościowe i managerskie - mówi Przemysław Szymkowiak z PGE Ekstraligi.

- Za wcześnie na deklaracje dotyczące premiery, projekt jest trzyletni, wysokobudżetowy i podchodzimy do niego bardzo poważnie. Na szczegóły jeszcze przyjdzie czas, ale gra będzie zalążkiem żużlowego E-sportu, gdyż uważamy, że ma on spory potencjał, a marzeniem jest stworzenie prawdziwej ligi E-sportowej, która swoje mecze rozgrywałaby w okresie jesienno - zimowym.

Gra to wielka szansa przez wdrożenie nowych aktywności PGE Ekstraligi i klubów, zakłada możliwość tworzenia drużyn klubowych, a biznesowo prezentację reklam sponsorów na stadionach i elementach wyposażenia zawodników oraz motocykli. E-sport to nie tylko rywalizacja zawodowych graczy, ale także prowadzenia relacji live z rozgrywek i działań społecznościowych w celu pozyskania dla żużla młodych osób korzystających z najnowszych zdobyczy techniki.

PGE Ekstraliga nie rezygnuje z rozbudowy swojej aplikacji mobilnej (aktualnie ponad 120 tys. użytkowników), w tym gry managerskiej Eliga Manager, a także inwestycji w nowe technologie.

Zobacz także:
Szykuje się rewolucja! Nowa piramida szkoleniowa za ponad 3 mln złotych w PGE Ekstralidze!
Zapadła bardzo ważna decyzja dla GKM-u! Chodzi o występ Pedersena w meczu z Włókniarzem!

Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×