Żużel. Wybrzeże - Wilki. Krośnianie mieli lidera z prawdziwego zdarzenia. Tego zabrakło gospodarzom [NOTY]

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Na zdjęciu: Mateusz Szczepaniak
WP SportoweFakty / / Na zdjęciu: Mateusz Szczepaniak
zdjęcie autora artykułu

Mateusz Szczepaniak był bliski kompletu w meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Cellfast Wilki Krosno. Gospodarzom zabrakło takiego żużlowca, przez co nie zdołali zbudować przewagi przed rewanżem.

Noty dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk:

Rasmus Jensen 4-. Zaczął mecz bardzo dobrze, później jednak jego styl jazdy dawał wiele do życzenia. Przegrał podwójnie bardzo ważny 8. bieg, później musiał na dystansie pokonać Seweryna Orgackiego, a w 14. biegu został minięty przez Tobiasza Musielaka. Ostatecznie jednak zdobył 8 punktów i 2 bonusy, co na pewno nie jest złym wynikiem.

Krystian Pieszczek 2. W ciągu ostatnich tygodni wydawało się, że idzie w dobrą stronę. Przez cały mecz pokonał jedynie juniorów rywali, od najlepszego wychowanka Wybrzeża ostatnich dziesięcioleci wymaga się jednak więcej.

Jakub Jamróg 4+. Mocno przeciętny na starcie, dużo lepszy na dystansie. Najlepszy bieg Jakub Jamróg zaliczył na sam koniec, gdy wygrał w 15. wyścigu, zabierając komplet punktów Mateuszowi Szczepaniakowi.

ZOBACZ WIDEO Kontrowersja w nominacjach do Szczakieli. Marcin Majewski komentuje

Michał Gruchalski 5. Przebudzenie Gruchalskiego, który od początku woził punkty, w samej końcówce spotkania zanotował dwie "trójki" z rzędu. Zawodnik Zdunek Wybrzeża walczy o to, by formacja U-24 jego zespołu nie zajęła ostatniego miejsca w rankingu ligi. Zdobył 9 punktów i bonus, mogło być jeszcze lepiej gdyby nie spadł z 1. na 3. miejsce w jednym z biegów.

Wiktor Kułakow 3. Na pewno dużo więcej spodziewano się po Rosjaninie, który w poprzednich sezonach był dominatorem na tym poziomie. Tym razem jednak nie zrobił różnicy. Na pewno w rewanżu stać go na o wiele lepszy występ.

Piotr Gryszpiński 3+. Plan minimum w wykonaniu 21-latka wykonany. Wygrał pewnie z juniorami rywala, do tego powalczył z Wojdyłą w 4. biegu. W tym spotkaniu nie dał jednak nic, ponadto co było jego obowiązkiem.

Alan Szczotka 2+. Aby wygrać dwumecz, Zdunek Wybrzeże Gdańsk miało totalnie zdominować rywalizację juniorów. Po taśmie Rydlewskiego, Alan Szczotka wygrał w pięknym stylu bieg młodzieżowców. Później jednak przegrał z tym rywalem, czym skomplikował sytuację ekipy znad morza przed biegami nominowanymi.

Kevin Juhl Pedersen brak oceny. Nie startował.

Noty dla zawodników Cellfast Wilków Krosno:

Tobiasz Musielak 4-. Ani dobry, ani jednoznacznie słaby mecz w wykonaniu wychowanka Unii Leszno. Na minus na pewno taśma, w jaką wjechał w 11. biegu, co dało tlen Zdunek Wybrzeżu Gdańsk. Na pewno stać go na więcej.

Mateusz Szczepaniak 5+. Zdecydowany bohater Cellfast Wilków Krosno. Do wyścigów nominowanych był niepokonany, potrafił udźwignąć ciężar walki o wynik. Przyjechał za Jakubem Jamrogiem dopiero w 15. biegu, mimo to krośnianie mogą go nosić na rękach.

Vaclav Milik 4-. Pojechał "w kratkę". Bardzo dobra środkowa faza meczu, gdy wygrał dwa wyścigi. Zaczął i skończył mecz jednak zerami, więc trudno jednoznacznie pozytywnie go ocenić.

Patryk Wojdyło 3. Zaczął bardzo dobrze, od pokonania Krystiana Pieszczka na gdańskim torze. W trzech kolejnych biegach pokonał jednak tylko juniora Zdunek Wybrzeża. Mógł dać swojej drużynie więcej.

Andrzej Lebiediew 4+. Od początku spotkania był bardzo szybki, co szczególnie pokazał w 7. biegu, gdy minął na dystansie zarówno Rasmusa Jensena, jak i Krystiana Pieszczka. W końcówce lekko przygasł, choć i tak woził ważne punkty na wagę remisu w meczu.

Seweryn Orgacki 1+. Nie pokonał żadnego rywala i chociaż prowadził raz przez półtorej okrążenia z Rasmusem Jensenem, punktów z tego nie było.

Aleks Rydlewski 2. Miał pecha, gdyż w biegu młodzieżowców wjechał w taśmę. Później przegrał wyraźnie z parą seniorów z Gdańska, na koniec zdobył ważny punkt, pokonując Alana Szczotkę. Prowadził też z Jakubem Jamrogiem, dając nadzieję na przyszłość.

Marko Lewiszyn brak oceny. Nie jechał.

SKALA OCEN: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Czytaj także: Trener Wilków spodziewa się kar  Krośnianie w bardziej komfortowej sytuacji

Źródło artykułu: