Żużel. Kolejnej gwiazdy PGE Ekstraligi zabraknie w Speedway of Nations!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Emil Sajfutdinow
WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Emil Sajfutdinow
zdjęcie autora artykułu

W sobotę Artiom Łaguta poinformował, że nie wystąpi w tegorocznych zmaganiach w ramach Speedway of Nations. Wiemy już, że w rywalizacji tej zabraknie kolejnej gwiazdy, startującej na torach PGE Ekstraligi.

Przypomnijmy, że Speedway of Nations zastąpiło w kalendarzu imprez międzynarodowych rozgrywki o Drużynowy Puchar Świata w roku 2018. Od tamtej pory to Rosjanie trzykrotnie zdobywali to trofeum, a o ich sile stanowili wówczas wspomniany Artiom Łaguta i Emil Sajfutdinow. W latach 2018-2019 rezerwowym w reprezentacji Rosji był Gleb Czugunow, a w sezonie 2020 funkcję tę pełnił Jewgienij Sajdullin.

Po rezygnacji młodszego z braci Łagutów z występów w tegorocznych zmaganiach w ramach Speeday of Nations wiemy już, że w reprezentacji Rosji zabraknie również Emila Sajfutdinowa! O wszystkim poinformowano w poniedziałkowe popołudnie w mediach społecznościowych Turbiny Bałakowo. Opublikowano przy tym krótkie komunikaty obydwu zawodników.

"Nikt do mnie nie dzwonił. Z tego powodu nie wiem, kto decyduje w tej sprawie. W zimie poprosiłem o spotkania, aby rozwiązać problemy z reprezentacją Rosji we wszystkich sportach motorowych, ale nikt nie chce mnie słuchać" - przekazał Emil Sajfutdinow.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Co się dzieje z Maksymem Drabikiem? Znany dziennikarz wystosował do niego apel!

"Witam wszystkich. W sezonie 2021 nie będę brał udziału w Speedway of Nations. Zostaliśmy mistrzami świata trzy lata z rzędu. Po trzech zwycięstwach nic się nie zmieniło, choć bardzo tego chciałem. Dziękuję za zrozumienie" - poinformował Artiom Łaguta.

W świetle absencji swoich liderów Rosjanie desygnują do boju Władimira Borodulina, który w sezonie 2021 był związany z Orłem Łódź oraz Siergieja Łogaczowa z ROW-u Rybnik. Rezerwowym w "Sbornej" będzie natomiast Mark Karion, który reprezentuje Motor Lublin. Rywalami Rosjan w drugim półfinale będą ekipy Australii, Łotwy, Włoch, Ukrainy, Niemiec i Francji.

Przypomnijmy, że turnieje półfinałowe Speedway of Nations zaplanowano na 17 i 18 września w łotewskim Daugavpils. Dwa finałowe dni widnieją z kolei w kalendarzu pod 16 i 17 października, a decydująca o medalach batalia odbędzie się w Manchesterze.

Czytaj także: Komarnicki o sędziowaniu, powrocie rekonwalescentów i szansach Stali w rewanżu Mecz Narodów w Łodzi dla ekipy "Kangurów". Dudek najskuteczniejszym zawodnikiem

Źródło artykułu: