Żużel. Poznaliśmy zwycięzcę Indywidualnego Pucharu Polski

W Gdańsku odbyła się ostatnia, III runda Indywidualnego Pucharu Polski. Zwyciężył reprezentant gospodarzy - Mateusz Łopuski, ostatecznie jednak złoty medal w tych rozgrywkach zdobył Kevin Małkiewicz.

Michał Gałęzewski
Kevin Małkiewicz Instagram / Na zdjęciu: Kevin Małkiewicz
W środę zabrakło na torze zwycięzcy Pucharu Ekstraligi 250 cc Antoniego Kawczyńskiego, który został zawieszony przez PZMot do czasu zakończenia postępowania dyscyplinarnego po sytuacji z ostatniej rundy, w której młodego zawodnika Wybrzeża poniosły emocje.

Na gdańskim torze nie było zawodników niepokonanych. Po rundzie zasadniczej po 13 punktów uzbierali żegnający się z klasą 250 cc Mateusz Łopuski oraz Bartosz Bańbor ze Stowarzyszenia Lamba Rzeszów. W biegu dodatkowym wygrał Łopuski, który doskonale zakończył sobie przygodę z tą klasą i wielki talent z Gdańska już na wiosnę będzie mógł podchodzić do egzaminu na licencję żużlową w klasie 500 cc.

Łopuski zakończył rywalizację w całym cyklu na 3. miejscu, a Bańbor zdobył srebrny medal. Ze złotem turniej zakończył Kevin Małkiewicz z GKM-u Grudziądz, który w środę był czwarty.

Niestety turniej zakończył się źle dla trzech zawodników. Po wypadku w 7. biegu Dawida Grzeszczyka i Marcela Juskowiaka na wejściu w drugi wiraż pierwszego okrążenia, obaj zawodnicy wylądowali na bandzie. Grzeszczyk został odwieziony do szpitala, u Juskowiaka było podejrzenie złamania palca u dłoni. Po upadku w 15. biegu niezdolny do dalszej jazdy był też tarnowianin Jan Heleniak.