Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Mistrz Polski myśli długofalowo. Będzie kolejny hegemon?

Znamy już taktykę szefa Betard Sparty Wrocław. Andrzej Rusko stawia na długoterminowe umowy ze swoimi zawodnikami. Do tej pory mistrzowskiego składu nie zmieniała Fogo Unia Leszno, która przez cztery lata rządziła w PGE Ekstralidze.

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Gleb Czugunow (kask niebieski) WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Gleb Czugunow (kask niebieski)
Niedziela pod kątem transferów upłynęła dosyć spokojnie. Najgłośniejszy ruch ogłosili wrocławianie, którzy poinformowali, że Gleb Czugunow zostaje w Betard Sparcie na następne dwa sezony. To trzeci zawodnik mistrzów Polski, który wiąże się z tym klubem na dłużej niż rok.

Nie mamy zatem już wątpliwości, co do taktyki i pomysłu na drużynę prezesa Andrzeja Rusko. Wcześniej, gdy ogłaszał trzyletnie umowy z Taiem Woffindenem i Artiomem Łagutą, można było to uznać jako zabezpieczenie, by nie utracić którejś ze światowych gwiazd, na które co roku jakiś klub miałby chrapkę. Teraz jednak widzimy, że to realizacja pomysłu na zespół, który ma w niezmienionym składzie funkcjonować przez kilka sezonów.

Dotychczas podobnie postępowano w Lesznie, co przynosiło znakomite rezultaty. Fogo Unia niemalże w niezmienionym zestawieniu zgarniała kolejne mistrzowskie tytuły w latach 2017 - 2020. Andrzej Rusko to wytrawny strateg i najwyraźniej uznał, że jego plan sprawi, iż mistrzowska korona zostanie w stolicy Dolnego Śląska na dłużej.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Rafał Dobrucki kręci nosem! Poszło o zagranicznego juniora

W Sparcie doskonale jednak wiedzą, że utrzymanie status quo nie wystarczy, bo konkurencja w postaci Motoru Lublin czy Apatora Toruń się dozbroiła. Dlatego we Wrocławiu do końca walczono o pozyskanie Bartłomieja Kowalskiego. Młodzieżowiec ten ma być liderem juniorskiej formacji przez ostatnie dwa sezony w gronie U-21, które mu pozostały. Trzon ekipy, czyli bardzo silna formacja seniorska, został zachowany.

Co do samego Czugunowa, drogę do wielkiej kariery utorował sobie w 2017 roku, kiedy to przebojowo prezentował się w Drużynowym Pucharze Świata w reprezentacji Rosji, z którą finalnie sięgnął po brązowe medale. Od razu szansę dał mu Orzeł Łódź, a zaraz po zakończeniu sezonu parol na urodzonego w Rosji w 1999 roku zawodnika zagięła właśnie Betard Sparta. We Wrocławiu konsekwentnie stawia się na niego od 2018 roku i z perspektywy czasu nikt tego ruchu nie żałuje.

Czugunow stale się rozwija i jest jednym z zawodników, który w przyszłości powinien stanowić przynajmniej ligową czołówkę. Nie dziwi zatem fakt, że wzbudzał zainteresowanie innych klubów. Przynajmniej przez najbliższe dwa sezony nic w kwestii przynależności klubowej raczej się nie zmieni.

Czytaj również:
-> Betard Sparta odpaliła bombę! Chodzi o kontrakt gwiazdy
-> To wcale nie będzie wzmocnienie ROW-u?! "Bardziej zasłynął z przewracania się"

Kup bilet na 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (12)
 • ZKS Stal Rzeszów. Zgłoś komentarz
  Ty rozumiesz po polsku? Przecież ja to pisze od lat, skoro do tego sportu trzeba dopłacać, więc lepiej aby go nie było. Proste jak drut. Kiedy ja napisałem, że coś musi być na siłę?
  Czytaj całość
  Nie ma kasy zamykamy biznes. Jestem przeciwnikiem klubu jak wasz na zasadzie. Wiecznych dotacji i kasy państwowej. Ty tak lubisz i ok ja nie. Ja nie mam najmniejszego problemu, jakby w Rzeszowie nie było żużla, skoro jest nieopłacalny. Ty chcesz na siłę. Sorki Za niski poziom jesteś jak dla mnie.
  • Całkiem Skibicowany Zgłoś komentarz
   @ZKS Stal Rzeszów.: Najciekawsze jest to, że ktoś kto nawet nie wychylił nosa ze swojej rodzinnej wioski (Rzeszów) leżącej obok prężnych wsi: Rakszawa, Boguchwała i Jeżowe. Żużel
   Czytaj całość
   został położony przez diamentowego Irka a kibice nadal mu biją brawa!!! Plują na pręznych prezesów klubów Ekstraligowych takich jak: Rusko, Kępa, Grzyb, Świącik. Bardzo chciałbym zobaczyć nazwisko prezesa z rzeszówka który coś sobą reprezentuje.
   • ZKS Stal Rzeszów. Zgłoś komentarz
    Kibicuje kulturalnie. Bez znaczenia, wyrabiając sobie opinie na podstawie jakiegoś portalu to dramat. Co do Rusko, prezesa jest nie od lubienia a od tego by być skutecznym. Takie fakty.
    • kibicujmy kulturalnie Zgłoś komentarz
     ZKS Stal Rzeszów ja nie pisałem o kibicach tylko o Rusko i klubie
     • ZKS Stal Rzeszów. Zgłoś komentarz
      Kibicujemy kulturalnie. Miejsce kibica jest na stadionie gdzie przychodzą tysiące a nie na sf gdzie jest paru z każdego klubu. Naprawdę bierzesz swoje sympatię na podstawie sf?
      Czytaj całość
      Współczuję.
      • Cysio Zgłoś komentarz
       Na tą chwilę Sparta jest głównym faworytem do DMP 2022. Ale co do strategii w dłuższym okresie można dyskutować. Leszno mogło przez lata budować dream team ale w ich przypadku mieli na
       Czytaj całość
       tyle szerokie plecy w PZM, że mogli w pojedynkę zablokować KSM w 2018. Czy Sparta jeśli znów będzie dominować da radę ? Śmiem wątpić.
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×