Żużel. Pierwsza kobieta w lidze stała się faktem. "Fajnie będzie zapisać się w historii"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram /  / Na zdjęciu: Inken Poerker
Instagram / / Na zdjęciu: Inken Poerker
zdjęcie autora artykułu

Działacze Vetlandy Speedway nie próżnują w ostatnich dniach i sfinalizowali kolejne negocjacje. W piątek w mediach społecznościowych poinformowano, że do drużyny dołącza kobieta.

W tym artykule dowiesz się o:

W zespole Vetlandy Speedway dzieje się prawdziwa rewolucja kadrowa. Z drużyny odeszli m.in. Bartosz Zmarzlik i Szymon Woźniak, a dołączyli Paweł Przedpełski oraz Siergiej Łogaczow. Działacze wciąż montują skład, a siódme nazwisko w ich kadrze mocno zaskoczyło środowisko i fanów.

W piątek klub poinformował, że do ich drużyny dołącza 15-letnia Inken Poerker, która będzie tym samym pierwszą kobietą w historii Bauhaus-Ligan.

- Fajnie jest być tą pierwszą - mówi otwarcie nowa zawodniczka klubu z Vetlandy, dodając: - Przy tym uda mi się pokazać pozostałym kobietom, że ich cele można zrealizować!

Co ciekawe, Inken pierwsze kroki w żużlu stawiała w innym ośrodku, a konkretniej w Malilli. Swoją przygodę z czarnym sportem rozpoczynała od mini żużla, a w ostatnim sezonie ścigała się na motocyklach o pojemności 250cc.

- Myślę, że to powinna być świetna sprawa, że będę pierwszą kobietą w naszej elitarnej serii Bauhaus-Ligan, ale przede wszystkim będę zapisywać się w historii szwedzkiego żużla. Niestety, nie ma u nas wielu kobiet w tym sporcie, ale na pewno istniejemy! Dużo pracy jednak przed nami - dodaje Poeker cytowana przez klubowy profil na Facebooku.

Czytaj także: Będzie jeszcze lepszy, niż w czasach GP. Jego poziom samoświadomości i profesjonalizmu jest wyższy W tym klubie prezesa nie będzie i nie mają z tym problemu

ZOBACZ WIDEO Żużel. Kenneth Bjerre mówi o swojej roli w Polonii. Wyjaśnia, co powinno pomóc w awansie

Źródło artykułu: