Żużel. Wychowanek Unii Leszno zadebiutuje w lidze zagranicznej

Trwa kompletowanie zestawień na przyszłoroczne rozgrywki w Szwecji. Swoje drużyny uzupełniają nie tylko działacze Bauhaus-Ligan, ale również Allsvenskan. Wiemy, że w tej klasie rozgrywkowej w przyszłym sezonie zaprezentuje się kolejny Polak.

Stanisław Wrona
Stanisław Wrona
Szymon Szlauderbach WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Szymon Szlauderbach
W następnym roku na zapleczu Bauhaus-Ligan po raz kolejny zaprezentuje się zespół, który powstał z połączenia sił i starań czterech ośrodków - Lejonen Gislaved, Dackarny Malilla, Vastervik Speedway i Vetlanda Speedway. Mowa tu o Smalanningarnie, ekipie która przedstawiła kilku zawodników. Jest wśród nich Szymon Szlauderbach, dla którego będzie to debiut w ligowych rozgrywkach w Szwecji.

Przypomnijmy, że 22-letni zawodnik jest wychowankiem Unii Leszno, której barwy reprezentował w pierwszych latach swojej kariery. Dodatkowo kibice mogli go oglądać również w Metalika Recycling Kolejarzu Rawicz, gdzie startował również w sezonie 2021. Ostatnio postanowił on zmienić barwy i związał się z Aforti Startem Gniezno i w składzie może zajmować miejsce, przeznaczone dla zawodnika do lat 24.

W zestawieniu Smalanningarny pojawią się cztery nazwiska, znane z sezonu 2021. Są to Casper Henriksson, Emil Poertner, Tony Gudbrand i Edwin Pohjantaehti. Dodatkowo, obok Szymona Szlauderbacha do zespołu dołączy Mathias Thoernblom. Szwed w ubiegłym sezonie zdobywał punkty dla Vargarna Norrkoeping i był jej liderem ze średnią 2,415. Tym razem postanowił spróbować swoich sił w nowej drużynie.

Nowa drużyna Szymona Szlauderbacha większość domowych meczów ma rozgrywać na stadionie w Nassjo, gdzie ostatnio w Allsvenskan League rywalizowano w sezonie 2018, a w poprzednim roku odbywały się tam zmagania w ramach Division 1.

Czytaj także:
Chcieli ścigać się w grudniu. Turniej mikołajkowy nie dojdzie do skutku
Stracił angaż w Wolfe Wittstock. W Australii już wygrywa

ZOBACZ WIDEO Żużel. Kenneth Bjerre mówi o swojej roli w Polonii. Wyjaśnia, co powinno pomóc w awansie
Czy sądzisz, że Szymon Szlauderbach będzie jednym z liderów Smalanningarny?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×