KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Kolejny stadion może doczekać się modernizacji! Miasto zleciło koncepcję architektoniczną

Jest przełom w sprawie Stadionu im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku. Żużlowy obiekt może doczekać się modernizacji. Właściciel - Miasto Gdańsk - zlecił zewnętrznej firmie wykonanie koncepcji architektonicznej.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
stadion Wybrzeża Gdańsk Materiały prasowe / wybrzezegdansk.pl / Na zdjęciu: stadion Wybrzeża Gdańsk
Przypomnijmy, że w styczniu 2021 roku przedstawiciele PGE Ekstraligi wizytowali stadion w kontekście przedstawienia szczegółowego zakresu niezbędnych prac modernizacyjnych na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku. Raport sporządzono w kontekście wypełnienia kryteriów licencyjnych na wypadek uzyskania przez gdański zespół awansu.

- Przedstawiciele naszego klubu uczestniczyli w konsultacjach przeprowadzonych na potrzeby sporządzenia koncepcji zleconej przez właściciela stadionu, czyli Miasto Gdańsk. Przygotowana koncepcja zakłada modernizację obiektu podzieloną na trzy etapy. W pierwszym z nich zawarta jest m.in. instalacja liniowego odwodnienia toru oraz wymiana oświetlenia i band. Obecnie przedstawiciele władz miejskich są w trakcie analizowania koncepcji i przybliżonych kosztów jej realizacji - powiedział Rafał Sumowski, rzecznik prasowy GKŻ Wybrzeże.

Jak już wcześniej informowaliśmy, poza dostosowaniem toru do wymogów licencyjnych, kapitalny remont powinien dotyczyć trybun (siedzenia, podłoże, schody). Przebudować należy również trybunę główną (ma pojawić się nowe zadaszenie). W raporcie pojawiło się też ujednolicenie nawierzchni w parku maszyn, stworzenie dodatkowych boksów, wydzielenie nowej strefy VIP, dodatkowych pomieszczeń dla obsługi i połączeń, wymianę elementów bandy oraz zakup certyfikowanego przykrycia toru.

Duże znaczenie ma powiększenie powierzchni i podniesienie standardu wieżyczki sędziowskiej. Trzeba powiększyć przestrzeń dla dziennikarzy, salę konferencyjną oraz nowe stanowiska dla komentatorów telewizyjnych i radiowych. Należy też wymienić oświetlenie toru oraz parku maszyn. Na liście wskazane zostały jeszcze inne elementy, których nie można pominąć przy przeprowadzaniu modernizacji.

Wcześniej zakładano koncepcję budowy nowego stadionu żużlowego, w innej lokalizacji niż obecna. Aktualnie jednak najbardziej prawdopodobne są inwestycje w tym miejscu, w którym żużel istnieje w Gdańsku od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Zlecenie i wykonanie koncepcji architektonicznej nie oznacza, że od razu zostaną podjęte prace modernizacyjne. W kolejnych etapach musi zostać zatwierdzona koncepcja, a następnie konieczny jest szczegółowy projekt i znalezienie środków na inwestycję oraz pozwoleń na prowadzenie prac.

Dla gdańszczan ważne jest to, że miasto widzi konieczność modernizacji obiektu żużlowego, który odbiega standardami od innych stadionów.

Czytaj także: 
Skupień o początkach pracy w ROW-ie
W przeszłości nikt tego nie dokonał

ZOBACZ WIDEO Żużel. Mecze w poniedziałki? Ekspert komentuje: "Silniejszy będzie dyktował warunki"


Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->
Czy wierzysz w to, że uda się zmodernizować stadion w Gdańsku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (7)
 • Za Wybrzeze raz Zgłoś komentarz
  Fajnie by bylo gdyby tor i geometria tez zostaly przebudowane a nie tylko infrastruktura, bo obecnie to troche dalej lata 80. nachylenie lukow to minimum moim zdaniem, poszerzenie tez by sporo
  Czytaj całość
  dalo, marzy nam sie tor do walki od lat w Gdansku
  • Angrift Zgłoś komentarz
   Oby po pracach koncepcyjnych szybko zaczely sie budowlane.Powodzenia.
   • Całkiem Skibicowany Zgłoś komentarz
    O proszę i Polonia Bydgoszcz też ma wstawić odwodnienie liniowe przed sezonem 2022. Kolejny klub który stawia na modernizację. A tak spogladam na post poniżej i widzę, że się rozwój
    Czytaj całość
    żużla nie podoba kibolom żużlowym ... hmmm :):):):)
    • Całkiem Skibicowany Zgłoś komentarz
     I wspaniale że kolejny klub chce modernizacji obiektu. Wskazuje to na popularność czarnego sportu w Polsce. Wiadomo, wymaga to ogromnych nakładów finansowych, ale fajnie, że MIASTA -
     Czytaj całość
     właściciele owali do ścigania na szlace widzą w tym także biznes. Także Gniezno, Krosno, Ostrów czy Leszno mają modyfikować swoje stadiony. Lublin zapowiada zupełnie nowy, kryty obiekt sportowy już za dwa lata! Chyba SUPER że będziemy mieli stadiony żużlowe na miarę Najmocniejszej Ligi Świata. Mam nadzieję że każdego prawdziwego kibica to cieszy. Ci których nie cieszy to nie kibice, ale podszywani kibole. :):):) Pozdrawiam TYCH PRAWDZIWYCH.
     • Mariusz Kwiatek Zgłoś komentarz
      trybuny na 1 łuku były usypane z " dziwnej" ziemi powojennej. jak je rusza to nie wiadomo co tam znajda. a jak znajda to wejda archeolodzy i pare latek z głowy . dlatego raczej nie
      Czytaj całość
      bedzie zbyt gruntownej modernizacji.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×