Ogromna sensacja. 56-latek stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix

Znana jest już pełna obsada tegorocznego cyklu Grand Prix w ice speedwayu. Turniej w Ornskoldsvik wyłonił pozostałą ósemkę uczestników. Wśród nich znalazł się 56-letni Fin Aki Ala-Riihimaki. Jedyny Polak w stawce Michał Knapp zajął 15. miejsce.

Mateusz Kozanecki
Aki Ala-Riihimaki WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Aki Ala-Riihimaki
Przed turniejem w Ornskoldsvik znanych było siedmiu uczestników cyklu Grand Prix. Pewny udziału był aktualny mistrz świata Dinar Walejew, a także sześciu zawodników, którzy otrzymali stałe dzikie karty.

O pozostałych osiem miejsc rywalizacja toczyła się podczas rundy kwalifikacyjnej. W obsadzie znalazł się jeden reprezentant Polski Michał Knapp.

Nie poprawił jednak swojego wyniku z finału IME w Tomaszowie Mazowieckim. Również w Ornskoldsvik zgromadził trzy punkty. Dało mu to 15. miejsce.

W zawodach bezkonkurencyjny był aktualny mistrz Europy Nikita Bogdanow. Zaledwie 20-letni zawodnik wywalczył komplet punktów. Ponownie okazał się lepszy od byłego mistrza świata Dmitrija Chomicewicza. Podium zawodów uzupełnił Ove Ledstrom.

Sensację sprawił Fin Aki Ala-Riihimaki. 56-letni zawodnik wywalczył dziewięć punktów i uzyskał awans do cyklu, który rozpocznie się 12 lutego w Togliatti. W Rosji przeprowadzone zostaną dwa turnieje, a dwa kolejne planowane są na pierwszy weekend kwietnia w Heerenveen.