Żużel. Luke Becker przedłużył zwycięską passę. Dobry występ Wilbura Hancocka

Po raz trzeci z rzędu Luke Becker był najlepszy na torze w kalifornijskim Bakersfield. Zawodnik Orła Łódź wywalczył w sobotę komplet punktów. Nieźle spisał się Wilbur Hancock, który dotarł do finału.

Mateusz Kozanecki
Luke Becker WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Luke Becker
Kierownictwo Orła Łódź może mieć powody do zadowolenia. U progu nowego sezonu kapitalną formę prezentuje Luke Becker. 23-latek był niepokonany w zawodach "King of Kern", które odbyły się na torze w Bakersfield.

W biegu finałowym jako pierwszy wyskoczył spod taśmy i nie oglądał się za siebie. Na drugim miejscu podążał za nim Max Ruml. Obaj obierali ścieżki po wewnętrznej części toru, podczas gdy Broc Nicol szukał prędkości po zewnętrznej.

Niezły występ zaliczył Wilbur Hancock. Najstarszy syn Grega Hancocka zdołał zakwalifikować się do biegu finałowego, w którym zajął czwarte miejsce. To najlepszy wynik 16-latka w dotychczasowej przygodzie z żużlem.

Świetny debiut na motocyklu o pojemności 500cc zaliczył Justin Almon. Urodzony w 2005 roku zawodnik od razu zwyciężył w turnieju Dywizji 2.

Kolejne zawody w USA odbędą się 19 lutego. Tego dnia w Bakersfield przeprowadzone zostaną Mistrzostwa USA Par. Przed rokiem po złoto sięgnęli Luke Becker i Broc Nicol.

A. Becker, M. Ruml, Nicol, Hancock

Polski Ład uderzy w kolejną grupę. "Straty będą naprawdę duże"
Berntzon nie boi się rywalizacji o skład. Mówi o lekcji, jaką dały mu występy w GP