KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Stadion klubu z PGE Ekstraligi wielkim placem budowy

W Ostrowie trwa walka z czasem przed startem PGE Ekstraligi. Miasto przeprowadza ogromną inwestycję na stadionie, gdzie od kwietnia będzie ścigał się beniaminek najlepszej żużlowej ligi świata. Póki co obiekt wygląda jak jeden wielki plac budowy.

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
stadion w Ostrowie Materiały prasowe / Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim / Na zdjęciu: stadion w Ostrowie
- Działamy pod ogromną presją czasu. Regularnie, raz w tygodniu odbywa się tzw. Rada Budowy. Na bieżąco omawiane są kolejne zadania budowlane na stadionie. Średnio każdego dnia na stadionie pracuje ponad 30 osób - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski jest głównym inwestorem, a wartość wszystkich przedsięwzięć to grubo ponad 14 milionów złotych.

Prezydent Ostrowa, Beata Klimek zapewniała po tym, jak żużlowcy Arged Malesy Ostrów wywalczyli awans do PGE Ekstraligi, że na Stadionie Miejskim zostaną wykonane niezbędne pracy, by obiekt spełniał wymogi ekstraligowe. Słowa zamieniono w czyny i od dłuższego czasu na stadionie dzieje się naprawdę sporo.

- W tej chwili prowadzone są prace związane z modernizacją pozostałej części trybun ziemnych, obejmujących odcinek od wjazdu polewaczek do parku maszyn. Dotychczasowe siedziska zdemontowano, prowadzone są roboty montażowe trybun prefabrykowanych, na których zostaną zamontowane nowe krzesełka. Planowany termin montażu siedzisk to początek marca - informuje Anna Woźnica z Biura Prasowego UM.

ZOBACZ WIDEO Mało znany tuner wkracza do PGE Ekstraligi. "Nie odstaje od Kowalskiego"

Równolegle trwają prace związane z modernizacją obiektu, które obejmują m.in. utwardzenie korony stadionu, wykonanie ogrodzeń i balustrad, montaż instalacji sanitarnej, budowę odwodnienia liniowego trybun, odwodnienia liniowego toru żużlowego z włączeniem odwodnienia do istniejącego systemu studzienek kanalizacji deszczowej, wykonania instalacji wod-kan w parku maszyn, instalacji elektrycznej (tj. oświetlenie toru i płyty boiska - 1800 luxów, parku maszyn - 1200 luxów, instalacji nagłośnieniowej, instalacji monitoringu), parku maszyn oraz pasa bezpieczeństwa nawierzchni wjazdu od strony wschodniej stadionu.

- Wszystkie dotychczasowe prace odbywają są zgodnie z przedstawionym harmonogramem. Na ewentualne opóźnienia mogą mieć wpływ warunki atmosferyczne oraz terminy dostaw materiałów, urządzeń ze względu na przesunięcia terminu producentów - informuje Biuro Prasowe UM.

Zakończenie prac przy parku maszyn na Stadionie Miejskim planowane jest do końca marca br. Pierwszy mecz PGE Ekstraligi w Ostrowie widnieje w terminarzu 10 kwietnia. Beniaminek, Arged Malesa Ostrów ma się wtedy zmierzyć z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz.

Zobacz także:
Stał się prawdziwą legendą Sparty Wrocław
Nie zastąpi Emila Sajfutdinowa w Fogo Unii Leszno

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (16)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×