Żużlowiec Włókniarza Częstochowa ruszył na pomoc ukraińskiej rodzinie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Mateusz Świdnicki ze swoją mamą
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Mateusz Świdnicki ze swoją mamą
zdjęcie autora artykułu

Żużlowiec Eltrox Włókniarz Częstochowa - Mateusz Świdnicki włączył się do pomocy. 21-latek wraz ze swoim teamem i sponsorem zakupił najpotrzebniejsze artykuły dla ukraińskiej rodziny oraz karton leków dla dzieci.

Cały świat jest pogrążony atakiem Rosji na Ukrainę. Agresorzy rozpoczęli swoją inwazję w czwartek. Wielu mieszkańców z obawy o swoje życie opuszcza ojczyznę. W pomoc uchodźcom przybywającym m.in do Polski włączył się zawodnik Eltrox Włókniarza Częstochowa - Mateusz Świdnicki.

Junior wraz ze swoim teamem i sponsorem zakupił najpotrzebniejsze artykuły dla ukraińskiej rodziny. Ponadto zafundowany został karton leków dla dzieci, do którego swoją cegiełkę dołożyła częstochowska apteka.

21-latek we wtorek ruszył również na pomoc w zbiórce organizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne Kresy w Częstochowie. W godzinach 16:00-18:00 Świdnickiego można było spotkać w kościele, gdzie przez cały dzień mieszkańcy mogą przynosić potrzebne rzeczy dla ukraińskich rodzin.

Przeczytaj także: Wstrzymali się z podpisaniem kontraktu z Grigorijem Łagutą. Wiadomo, kto zajmie jego miejsce Rosjanin poszedł po wizę do Polski. To usłyszał w Moskwie

ZOBACZ WIDEO Żużel. Skąd w Toruniu pieniądze na Dudka i Sajfutdinowa? Klub odpowiada

Źródło artykułu: