Żużel. Anders Thomsen powtórzył sukces z 2020 roku. Duńczyk pokonał m.in Madsena i Michelsena

Anders Thomsen w 2020 roku został wybrany żużlowcem roku w Danii. Duńczyk powtórzył swój sukces z ubiegłego sezonu i otrzymał wyróżnienie drugi raz z rzędu. W plebiscycie pokonał m.in Leona Madsena i Mikkela Michelsena.

Jakub Fordon
Anders Thomsen przed Patrykiem Dudkiem WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Anders Thomsen przed Patrykiem Dudkiem
Anders Thomsen w 2020 otrzymał wyróżnienie Dansk Motorsport Award. Duńczyk został wybrany żużlowcem roku w swojej ojczyźnie. W niedzielę zawodnik Moje Bermudy Stal Gorzów powtórzył swój sukces.

28-latek w 2021 roku ponownie zwyciężył w zawodach o tytuł indywidualnego mistrza Danii. Ponadto po raz pierwszy w karierze startował w cyklu Speedway Grand Prix jako pełnoprawny uczestnik. W klasyfikacji generalnej zajął 11. miejsce, ale udało mu się stanąć na najniższym stopniu podium podczas turnieju w Togliatti.

Jego dobry sezon został ponownie zwieńczony nagrodą najlepszego zawodnika w Danii. Thomsen drugi rok z rzędu został wyróżniony w tym plebiscycie, pokonując m.in Leona Madsena i Mikkela Michelsena.

- Jestem bardzo szczęśliwy i wdzięczny wszystkim, którzy na mnie głosowali, bo uważam, że była to zacięta walka z mistrzem Europy Mikkelem Michelsenem i siódmym żużlowcem świata Leonem Madsenem, który w tym roku zdobył brązowy medal Speedway of Nations w Manchesterze - skomentował swój sukces cytowany przez stronę fyens.dk Anders Thomsen, który zwycięstwo w plebiscycie odbiera jako motywację na nadchodzący sezon.

- To wyróżnienie jest fantastycznym sygnałem dla moich sponsorów, że tak wiele osób w duńskim sporcie motorowym ponownie zagłosowało na mnie i uważało mnie za zawodnika roku. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby docenić to zaufanie w nadchodzącym roku - zakończył Duńczyk.

Obojętnie obok sukcesu swojego zawodnika nie przeszła jego drużyna z polskiej ligi - Moje Bermudy Stal Gorzów, która w mediach społecznościowych pogratulowała 28-latkowi zwycięstwa w plebiscycie.

Przeczytaj także:
Jaka przyszłość rosyjskich żużlowców? "Sprawa sportowców jest bardziej złożona"
Mistrz świata z Rosji nie gryzie się w język. "Porzućcie karabiny, przejdźcie na stronę dobra!"