Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Nici z pierwszych treningów! Leszek Demski tłumaczy dlaczego

Zaplanowany na piątek pierwszy trening w Ostrowie nie doszedł do skutku. Powód? Trwające szeroko zakrojone prace na obiekcie beniaminka PGE Ekstraligi.

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Leszek Demski / Na zdjęciu: Leszek Demski
Wygląda na to, że ostrowianie pospieszyli się z zaplanowaniem pierwszego w tym roku treningu. - Podstawowy problem to utrata licencji toru. Automatycznie nastąpiło to po demontażu bandy zewnętrznej, dosypaniu nawierzchni i wobec trwających prac na pasie bezpieczeństwa - powiedział w rozmowie z WP SportoweFakty Leszek Demski, oddelegowany do weryfikacji wypełnienia wymogów licencyjnych z ramienia GKSŻ.

Na pierwsze treningi na domowym torze zespół Arged Malesy będzie musiał zatem poczekać. Do kiedy? - Jest deklaracja ze strony miasta, że już w przyszłym tygodniu pas bezpieczeństwa będzie wyrównany. Pozostanie kwestia pobrania próbek nawierzchni po jej dosypaniu i ich sprawdzenia. Myślę więc, że w przyszłym tygodniu temat będzie ogarnięty - wyjaśnił Demski.

- Mówimy na razie o licencji na możliwość przeprowadzania treningów. Jeśli chodzi o licencję na zawody, z deklaracji, które słyszę, może zostać ona wydana nie wcześniej jak 30 marca - dodał szef sędziów.

Klub z Ostrowa z kolei wydał w tej sprawie komunikat w mediach społecznościowych, w którym pojawiła się wypowiedź szkoleniowca Arged Malesy, Mariusza Staszewskiego. - Ze względu na prace remontowe, musimy przejść ponowną weryfikację toru. Będziemy mogli ją dopiero przejść w momencie, gdy zostaną zasypane wykopy pod oświetlenie w pasie bezpieczeństwa. Czekamy, być może nastąpi to w przyszły tygodniu. Na razie będziemy pewnie szukać możliwości potrenowania przez naszych zawodników na innych torach - powiedział trener beniaminka PGE Ekstraligi.

"Ostrowski klub dziękuje jednocześnie kibicom, którzy tak licznie przyszli na planowany pierwszy trening. Wszyscy liczyliśmy, że uda się już w piątek pojeździć. Musimy wstrzymać się do czasu odwieszenia licencji toru. O nowych terminach treningów na Stadionie Miejskim będziemy informować" - napisano w dalszej części komunikatu.

Czytaj również:
Rune Holta już zdecydował?! Hit transferowy o krok
Opowiedział jak wygląda praca sędziego. To nie tylko dwie godziny meczowe

ZOBACZ WIDEO Ich stanowiska wobec Rosjan są wynikiem prywatnych interesów?


Kup bilet na 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (12)
 • MarudaPSZ Zgłoś komentarz
  Ostrów welcom in PGE aż chce sie powiedzię pierwsze zdeżenie ze ścianią :D muszą zatrudnić kogoś do ogarniania dokumentów bo Pan Leszek ich zje :P
  • ovia ovia 121 Zgłoś komentarz
   Co za ciołki w tym wiejskim klubie nawet nie wiedzieli że licencja wygasła biuro do wymiany
   • Don Lemon ACM and CKM Zgłoś komentarz
    Nie myślałem, że kiedyś to powiem, ale "szacunek panie Termiński"! Jedyny człowiek w światku żużlowym mający odwagę publicznie zająć niepopularne stanowisko i stanąć w
    Czytaj całość
    obronie rosyjskich zawodników (w tym swoich). A co w tym czasie zrobił Świącik? Zawiesza swojego zawodnika, z którym się fotografował i ściskał prawicę kilkadziesiąt dni temu podpisując kontrakt, czym się jeszcze w dodatku szczyci w mediach... Bardzo dobre określenie panie Termiński - "redaktorzy" w cudzysłowiu. Po tym co zrobili Dryła i Majewski mogę tylko powiedzieć, że prawdziwi redaktorzy sportowi, którzy się zajmują sportem, a nie napędzaniem hejtu, to są w stacji konkurencyjnej z piątkowych meczów. A Krzystyniakowi to się za te słowa należy proces o zniesławienie, może zastanowiłby się trzy razy zanim naskrobie jakiś obrzydliwy bełkot.
    • dawidZG Zgłoś komentarz
     Amatorzy też nie mogą trenować? Jaka różnica czy to na przykład ja pojeżdżę tam na motocyklu czy Klindt? Przecież to prywatna sprawa na własnym obiekcie. Jeśli mi ktoś powie, że
     Czytaj całość
     treningi trzeba oficjalnie zgłaszać to chyba będzie to języczek u wagi żeby odciąć się od ligowego żużla, przynajmniej ligi majewskiego, bo to już jest k##wa przesada. PS. demski już dołożył cegiełkę do zepsucia sportu żuzlowego swoimi tłumikami. Obecnie figurant. Klika.
     • dawidZG Zgłoś komentarz
      Dobrze, że w ogóle można przebywać na stadionie bez prośby o zgodę.
      • Kacper.U.L Zgłoś komentarz
       Fart,że Byki pierwsze nie wychylają się i nie rozpychają łokciami rywali jak kiedyś to miało miejsce w tych pierwszych jazdach ze szronem pod pachami zawodników bo przez te odwodnienie
       Czytaj całość
       które się robi i robi bana byśmy na dwa lata dostali,że o dziwnie podrabianych naklejkach z atestami na gaśnicach nie wspomnę.Ale jaja.
       • Tomek z Bamy Zgłoś komentarz
        Demski,bedziesz pocisniety przez Don Bartolo Czekanskiego w jego felietonie. Chlop byl juz w trasie z motocyklem na ten trening!
        • Tomek z Bamy Zgłoś komentarz
         Demski,bedziesz pocisniety przez Don Bartolo Czekanskiego w jego felietonie. Chlop byl juz w trasie z motocyklem na ten trening!
         • Hampelek Zgłoś komentarz
          Jak można blokować komuś treningi? Przecież to jest chore, żeby do treningów była potrzebna licencja toru. Czekam aż ktoś w takim razie zapłaci karę za jazdę w Dalabuszkach czy
          Czytaj całość
          Lginiu. Tam licencja jest niepotrzebna?
          Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
          ×
          Sport na ×