Żużel. Poniedziałek na torze. Obaj faworyci eWinner 1. Ligi po pierwszym treningu

Stelmet Falubaz Zielona Góra i Abramczyk Polonia Bydgoszcz są faworytami eWinner 1. Ligi Żużlowej. Oba kluby w tym samym dniu zdecydowały się na inauguracyjne jazdy. W obu przypadkach zabrakło najważniejszych ogniw.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Damian Pawliczak WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Damian Pawliczak
W poniedziałek rano Stelmet Falubaz Zielona Góra poinformował swoich kibiców, że we wtorek po raz pierwszy w tym sezonie na obiekcie przy ul. Wrocławskiej 69 będzie można ujrzeć w akcji zawodników miejscowej drużyny.

Te plany jednak zostały szybko zweryfikowane. Dobra praca toromistrzów i sztabu szkoleniowego w połączeniu z dobrymi warunkami atmosferycznymi sprawiły, że Falubaz już w poniedziałek pojawił się na swoim obiekcie.

W inauguracyjnym treningu udział wzięło sześciu zawodników - Krzysztof Buczkowski, Mateusz Tonder, Damian Pawliczak, Jan Kvech oraz Nile Tufft i Fabian Ragus.

ZOBACZ WIDEO Motor Lublin pomaga potrzebującym Ukraińcom

Swój domowy tor po przerwie zimowej w poniedziałek przetestowali także juniorzy Abramczyk Polonii Bydgoszcz, którym towarzyszył nowy nabytek Adrian Miedziński. Pierwsze oficjalne treningi pierwszego zespołu zaplanowano jednak dopiero na czwartek oraz piątek.

Działo się również na obiekcie im. Floriana Kapały w Rawiczu. Tam kibice mogli obejrzeć Dominika KuberęJarosława Hampela czy Daniela Kaczmarka.

Nieco spokojniej tydzień rozpoczął się poza granicami naszego kraju. W poniedziałek odbyła się m.in. sesja na torze w Manchesterze, gdzie na National Speedway Stadium swoje motocykle sprawdzał m.in. Max Fricke.


Czytaj także:
Nie potępił inwazji na Ukrainę. W Polsce nie ma raczej już czego szukać
Zastępstwo za nieobecnych Rosjan i Ukraińców nie dla wszystkich

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×