Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Żużel. Jak OK Bedmet Kolejarz Opole zastąpi Kudriaszowa? Znamy stanowisko klubu

OK Bedmet Kolejarz Opole, ze względu na wykluczenie Rosjan z rozgrywek ligowych w Polsce, nie będzie mógł skorzystać z usług Andrieja Kudriaszowa. Wobec tego klub musi zastąpić zawodnika, w którym upatrywano pewnego punktu zespołu.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Andriej Kudriaszow WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Andriej Kudriaszow
W związku z inwazją Rosji na Ukrainę działacze PZM podjęli decyzję o wykluczeni rosyjskich zawodników ze startów w rozgrywkach ligi polskiej. Na własnej skórze odczuli to m.in. działacze OK Bedmet Kolejarza Opole, którzy w swojej kadrze mieli Andrieja Kudriaszowa.

Opolanie z jego usług skorzystać nie będą mogli, dlatego w klubie już przedyskutowano możliwości zastąpienia swojego straniero. Niebawem Polski Związek Motorowy powinien ogłosić zmianę w regulaminie, która pozwoli zastosować zastępstwo zawodnika za wykluczonych Rosjan. I to prawdopodobnie z tego rozwiązania skorzystają działacze Kolejarza, co potwierdził w Magazynie Żużel prezes klubu, Zygmunt Dziemba.

Klub nie wyklucza jednak, że zdecyduje się na ściągnięcie zawodnika z zewnątrz. Działacze mogą zmienić zdanie po pierwszych treningach i sparingach, gdyby forma niektórych zawodników była daleka od zadowalającej. Na ten moment prezesi Kolejarza są jednak zdania, że nie ma sensu wykonywać zbyt pochopnych ruchów.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Na torze Eltrox Włókniarza Częstochowa czekało na nich wiele niespodzianek

Dodajmy, że regulamin w 2. Lidze Żużlowej pozwala na to, by w składzie meczowym znalazło się miejsce dla dwóch "gości" poniżej 21. roku życia. Dotyczy to jedynie zawodników krajowych. Jeden z nich mógłby startować na pozycji juniorskiej, a drugi pod numerami 9-13 (analogicznie 1-5). Przypomnijmy, że opolanie mają zakontraktowanych czterech "gości". Są nimi Bartłomiej Kowalski, Jakub Krawczyk, Jakub Poczta i Mateusz Dul.

Oprócz tego w składzie OK Bedmet Kolejarza znajduje się czterech seniorów: Oskar Polis, Jacob Thorssell, Pontus Aspgren oraz Adrian Cyfer. Pełnoprawnymi zawodnikami klubu z Opola są również juniorzy: Oskar Stępień, Jan Macek, Theo Johansson i Esben Hjerrild.

Zobacz także:
Dogadali się z zawodnikiem Orła Łódź. Będzie startować jako "gość"
Stelmet Falubaz po pierwszych treningach. "Już nawet udo boli"

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Kup bilet na 2023 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Jak działacze Kolejarza powinni zastąpić Andrieja Kudriaszowa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×