Żużel. Polonia - Lokomotiv. Udany debiut Mroczki. Bach dał sygnał do ataku, ale nie utrzymał nerwów [NOTY]

Budmax-Stal Polonia prowadziła już z Optibet Lokomotivem 40:32, ale ostatecznie zdobyła tylko jedno "oczko" do ligowej tabeli. Udany debiut w nowym klubie zaliczył Artur Mroczka. Wśród gości sygnał do ataku dał Rene Bach, który zawiódł na koniec.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Artur Mroczka WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Artur Mroczka
Noty dla zawodników Budmax-Stal Polonii Piła:

Artur Mroczka 5+. Niekwestionowany lider gospodarzy. Zaledwie dwa razy dał się objechać rywalom. Był to jego debiut w barwach zespołu z Piły, który jak najbardziej może zaliczyć do udanych.

Lars Skupień 2. Rozpoczął spotkanie od zwycięstwa, które w niedzielę było jego pierwszym i ostatnim. Bardzo słabo spisał się w końcówce, kiedy to biegi z jego udziałem zakończyły się podwójną porażką i pozwoliły rywalom doprowadzić do remisu.

Max Dilger 1. W całym meczu zdobył zaledwie dwa punkty, w tym jeden dzięki defektowi rywala. Najbardziej pomógł swojej drużynie... wjeżdżając w taśmę, bowiem zastępujący go junior wygrał wyścig ratując tym samym cenny remis biegowy.

ZOBACZ WIDEO Baron o Bellego: Emila nie da się zastąpić, ale David ma przyszłość przed sobą

Marcin Jędrzejewski 3. Po pierwszej połowie zawodów był niepokonany. W kolejnych biegach zaprezentował się zdecydowanie gorzej, przez co nie został desygnowany do wyścigów nominowanych.

Tomas H. Jonasson 4+. Po trzech seriach miał na swoim koncie osiem z możliwych dziewięciu punktów. W końcówce trochę przygasł, ale w ostatniej gonitwie zdołał dowieźć za sobą rywala, dzięki czemu zagwarantował swojej drużynie remis.

Ben Ernst 2. Uchronił swój zespół przed podwójną porażką w biegu młodzieżowym. W kolejnych wyścigach nie zdołał urwać punktów przeciwnikom.

Mateusz Panicz 3+. Spotkanie rozpoczął od dwóch zer. W dziesiątej gonitwie wystartował nadprogramowo, ponieważ jego kolega z drużyny wjechał w taśmę. Swoją szansę wykorzystał w stu procentach, wygrywając wyścig i ratując remis biegowy. Napędzony wychowanek wrocławskiej Betard Sparty triumfował również w dwunastym biegu. Mecz zakończył z zerem, ale i tak nie ma powodu do narzekania.

Noty dla zawodników Optibet Lokomotivu Daugavpils:

Jewgienij Kostygow 4. Pierwsza część zawodów nie poszła po jego myśli. Zdecydowanie lepiej prezentował się w drugiej, kiedy to udało mu się zdobyć osiem z dziewięciu możliwych punktów. Razem z Ellisem w czternastym wyścigu doprowadził do remisu.

Daniił Kołodinski 2-. W swoim drugim starcie odniósł zwycięstwo biegowe i pokonał jednego z liderów gospodarzy. Był to jednak jedyny pozytywny akcent ze strony zawodnika Optibet Lokomotivu.

Rene Bach 3-. Jego występ w głównej mierze można nazwać poprawnym. Wraz z Nickiem Morrisem dał sygnał do ataku przed biegami nominowanymi. Mógł zostać bohaterem swojego zespołu, ale nie był w stanie rozdzielić pary gospodarzy, która jechała na punktowanych pozycjach w ostatnim wyścigu dnia.

Adam Ellis 3-. W wyścigach z jego udziałem zazwyczaj padały remisy, a on sam dojeżdżał na drugich pozycjach. Zawiódł w jedenastej gonitwie, kiedy to został upadł na tor, a jego zespół przegrał drużynowo. Zrehabilitował się jednak w biegu nominowanym, kiedy to wraz z kolegą z pary dowiózł podwójne zwycięstwo, po którym jego drużyna doprowadziła do remisu.

Nick Morris 4. Pierwsza połowa zawodów nie poszła po jego myśli, ale zdołał w końcówce znaleźć dobre ustawienia. Wraz z Rene Bachem przywrócił swojej drużynie wiarę w zwycięstwo przed biegami nominowanymi. W ostatnim wyścigu dnia zrobił to, co do niego należało, ale jego kolega z pary nie wyprzedził żadnego z rywali.

Ricards Ansviesulis 3-. Wygrał bieg juniorski, a następnie pokonał młodzieżowca gospodarzy. W dziesiątej gonitwie dojechał do mety przed seniorem miejscowych, jednak całą stawkę pogodził wychowanek Betard Sparty.

Ernest Matjuszonok 2. Zdołał w dwunastym wyścigu uratować swój zespół przed podwójną porażką. Był to jednak dopiero pierwszy, i jak się potem okazało ostatni bieg, w którym junior gości zasłużył na pochwałę.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Przeczytaj także:
Prezes Polonii zbulwersowany. Chodzi o Artura Mroczkę. Sprawa trafi do sądu?
Jednostronne widowisko w Opolu. Lider "Niedźwiadków" totalnie rozczarował

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Budmax-Stal Polonia Piła ma szansę na awans do fazy play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×