KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Polacy nie wrócą na K2 zimą 2019? Michał Leksiński uważa, że jest to mało prawdopodobne

Rzecznik narodowej wyprawy na K2, Michał Leksiński, ocenił że polscy wspinacze raczej nie podejmą kolejnej próby zdobycia ośmiotysięcznika podczas najbliższej zimy. - Jest na to bardzo mało czasu - mówi.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
K2 Facebook / Marek Chmielarski / Na zdjęciu: K2

We wtorek gościem Zapinamypasy.pl był Michał Leksiński, rzecznik prasowy narodowej zimowej wyprawy na K2 i Polskiego Związku Alpinizmu. Gość radia internetowego zdradził, że kolejna próba zdobycia najwyższego szczytu Karakorum (8 611 m n.p.m.) przez Polaków prawdopodobnie nie nastąpi w następną zimę.

- My jeszcze jesteśmy przed serią spotkań, które nam wyklarują, jak chcemy działać. Z jednej strony są opinie, że warto wykorzystać to zainteresowanie wokół wspinaczki górskiej na całym świecie i jechać już tej zimy. Z drugiej strony, część z nas, którzy siedzieli w organizacji ostatniej wyprawy, wie jak wielkie jest to przedsięwzięcie. Ile wymaga czasu i jak mało go mamy, jeśli chcielibyśmy organizować tę wyprawę już teraz - powiedział Leksiński.

Rozmówca Zapinamypasy.pl zasugerował, że być może warto jeszcze poczekać z kolejną próbą zdobycia K2. W najbliższych miesiącach podjąć kroki w kierunku pozyskania nowych wspinaczy, którzy pomogliby zdobyć ośmiotysięcznik podczas następnej wyprawy. Mogłaby ona dojść do skutku za ok. 18 miesięcy - zimą 2020 r.

- Logistycznie to jest kwestia otwarcia rozmów ze sponsorami, pozyskania kolejnych środków finansowych. Jest na to bardzo mało czasu. Ponadto część chłopaków zdecydowała się na wyjazdy zagraniczne, żeby odpocząć z rodzinami i się zregenerować. Wydaje się więc, że nie będzie to jednak najbliższa zima - ocenił Leksiński.

Na koniec rzecznik Polskiego Związku Alpinizmu zapowiedział, że w najbliższych tygodniach oficjalnie zostanie ogłoszony plan działania na kolejne dwa sezony.

ZOBACZ WIDEO Kamil Stoch: Wiele razy nam coś obiecywano, a później o tym zapominano
Narodowa wyprawa na K2 powinna poczekać z kolejną próbą zdobycia ośmiotysięcznika do 2020 r.?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Zapinamypasy.pl
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×