Himalaizm zagości na kinowych ekranach. Powstanie film o tragedii na Broad Peak

W 2019 roku na ekrany kin ma trafić film inspirowany wydarzeniami z polskiej wyprawy na Broad Peak, w której zginęli Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
wspinaczka na K2 Facebook / Marek Chmielarski / Na zdjęciu: wspinaczka na K2
Reżyserem filmu będzie Leszek Dawid, twórca "Jesteś Bogiem" i serialu "Pakt". W rolę Macieja Berbeki wcieli się Ireneusz Czop, a jego żonę zagra Maja Ostaszewska. Zdjęcia do filmu mają ruszyć latem, a premiera planowana jest na 2019 roku.

Jak zapowiadają producenci, film ma być trzymającą w napięciu opowieścią o pięknej i niszczycielskiej pasji oraz determinacji, która pcha człowieka ku niebezpiecznej krawędzi oddzielającej życie i śmierć.

Do ataku szczytowego na Broad Peak doszło 5 marca 2013 roku. Wtedy to, jako pierwsi ludzie zimą na wierzchołek tej góry weszli Maciej Berbeka, Tomasz Kowalski, Adam Bielecki i Artur Małek. Podczas zejścia ze szczytu zaginęli Berbeka i Kowalski. Tragedia ta podzieliła środowisko górskie. Bieleckiemu i Małkowi zarzucano, że nie pomogli swoim kolegom.

Himalaizm w Polsce cieszy się dużą popularnością, co potwierdziła tegoroczna zimowa wyprawa na K2. Wyczyny wspinaczy były relacjonowane przez wszystkie największe media, a książki, których autorami byli himalaiści szybko znikały z półek. Na fali tej popularności postanowiono nakręcić film przybliżający tę wymagającą pasję.

ZOBACZ WIDEO AC Milan sobie postrzelał i przerwał klątwę beniaminków [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×