Andrzej Bargiel zakażony koronawirusem

Andrzej Bargiel jest zakażony koronawirusem. O sytuacji poinformował sam zainteresowany na swoim Instagramie. Jak podkreślił, czuje się dobrze.

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Andrzej Bargiel Newspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Andrzej Bargiel
Andrzej Bargiel, znany polski himalaista oraz skialpinista, który jako pierwszy człowiek w historii zjechał na nartach z K2, jest zakażony koronawirusem.

Trzy dni temu pojawiła się informacja o kontakcie Bargiela z osobą zakażoną koronawirusem. Wówczas jednak panowała narracja, że jest zdrowy.

- Nie złapałem wirusa, tylko miałem kontakt z osobą zarażoną. Przebywam w domu w górach, a kwarantanna zaraz ma się skończyć. Przeszedłem jeden test antywirusowy z wynikiem negatywnym, a wkrótce mam poddać się drugiemu - mówił Bargiel w rozmowie z "Super Expressem".

Drugi negatywny wynik miał pozwolić himalaiście na powrót do aktywności. Jak jednak poinformował na Instagramie, okazało się, że jest zakażony.

"Zrobiłem w weekend test i zdiagnozowano u mnie wirusa. Mam szczęście, bo czuję się dobrze, więc oprócz tego, że muszę siedzieć w domu i z oczywistych powodów zwolnić, nic mi nie jest" - napisał w swoim poście.

Andrzej Bargiel jest jedynym himalaistą w historii, który wszedł na K2, a później zjechał z tego szczytu na nartach. - Już samo podjęcie próby byłoby dla większości czymś, co trudno byłoby im objąć rozumem. Na takie wyzwania szykowałem się wiele lat. To były lata ciężkich treningów, zdobywania doświadczenia w górach. W końcu doszedłem do chwili tuż przed startem pierwszej wyprawy. Poczułem, że jestem gotowy. Że mogę spróbować - mówił Bargiel w wywiadzie dla WP SportoweFakty, przeprowadzonym przez Pawła Kapustę.

- Strach jest bardzo ważny, bo powstrzymuje przed robieniem szaleństw. Gdy się czegoś boję, nie robię tego. Strach oznacza, że czegoś nie znam wystarczająco dobrze. Że tracę kontrolę. A na to nie mogę sobie pozwolić - dodał alpinista (cały wywiad przeczytasz TUTAJ).

Wyświetl ten post na Instagramie.

No i mnie dorwało...zrobiłem w weekend test i zdiagnozowano u mnie wirusa Mam szczęście, bo czuję się dobrze, wiec oprócz tego, że muszę siedzieć w domu i z oczywistych powodów zwolnić, nic mi nie jest Mam tu kilka zaległych spraw, więc ten czas poświęcę na ich nadrobienie Bardzo Was proszę dbajmy o siebie nawzajem. Zniesione restrykcje nie oznaczają końca pandemii. Bądźmy rozsądni, nośmy maseczki, myjmy często ręce i zachowujmy dystans społeczny Naprawdę każdy z nas może się zarazić. Do zobaczenia niebawem! Look here, I was diagnosed with Covid-19 I’m lucky as I feel good, so except of obvious isolation and slowing down I’m fine. Please take care one of another: #wearadamnmask and wash your hands often. It could be any of us See you all very soon!

Post udostępniony przez Andrzej Bargiel (@andrzejbargiel)

Czytaj także:
Zagadkowe zdjęcie Piotra Żyły po medialnej burzy z byłą żoną. "Miłej niedzieli"
Maciej Kot nie zapomina o skokach nawet na wakacjach. Ćwiczył pozycję dojazdową

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×