Kolejne ataki na K2. Magdalena Gorzkowska wspina się zgodnie z planem

Okno pogodowe na K2 (8 611 m n.p.n.) pozwala realnie myśleć o ataku szczytowym. Wśród śmiałków jest Magdalena Gorzkowska, która do tej pory realizuje swój plan w stu procentach.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Magdalena Gorzkowska podczas wspinaczki na Manaslu Facebook / Magdalena Gorzkowska / Na zdjęciu: Magdalena Gorzkowska podczas wspinaczki na Manaslu
"Magdalena Gorzkowska dotarła do obozu C2 (6550 m n.p.m.)" - poinformował w środę ok. godz. 13 czasu środkowoeuropejskiego twitterowy profil Everest Today. To oznacza, że polska himalaistka wspina się na K2 zgodnie z założonym planem.

Atak szczytowy na ośmiotysięcznik w Karakorum, na granicy Chin i Pakistanu, 28-letnia Gorzkowska razem z innymi wspinaczami i pomagającymi im Szerpami rozpoczęła we wtorek (2 lutego).

- W środę zespół wyruszy do obozu II (6550 m), a w czwartek do obozu III (7300 m). W nocy z 4 na 5 lutego będziemy atakować szczyt. Także z obozu drugiego z przerwą w obozie trzecim idziemy prosto na wierzchołek. No i najważniejsze, żeby zejść - zapowiadała Polka w mediach społecznościowych. Gorzkowska zamierza zostać pierwszą kobietą, która wejdzie na K2 zimą.

Okno pogodowe na K2 i sukces grupy Nepalczyków, którzy w styczniu zdobyli K2 zimą (więcej TUTAJ), zaostrzył apetyty pozostałych uczestników wypraw. Poprawę pogody ma zamiar wykorzystać m.in. ekipa Johna Snorriego (w składzie jest Muhammad Ali Sadpara, jego syn Sajidem Ali i dwóch Szerpów).

Aktualny stan na K2 przedstawia się następująco (info za Everest Today): Juan Pablo Mohr i Tamara Lunger - C3, John Snorri - C2, Colin O'Brady - C2, Lakpa Dendi Sherpa i Atanas Skatov - C2, Magdalena Gorzkowska - C2.


Zobacz:
"No i wyklarowało nam się okno pogodowe". Polska himalaistka zapowiada atak na K2

ZOBACZ WIDEO: Prawdziwe legendy skoków narciarskich. Niezwykłe spotkanie po latach
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×