Magdalena Gorzkowska po nieudanym ataku na K2. Jak się czuje polska himalaistka?

Magdalena Gorzkowska musiała porzucić wspinaczkę na szczyt K2. Nagle doszło do załamania zdrowia. Na szczęście wszystko powoli wraca do normy, o czym Polka sama poinformowała.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Magdalena Gorzkowska podczas wspinaczki na Manaslu Facebook / Magdalena Gorzkowska / Na zdjęciu: Magdalena Gorzkowska podczas wspinaczki na Manaslu
"Witam wszystkich ze Skardu. Ze mną jest już dużo lepiej, choć jeszcze daleko do ideału" - mówi Magdalena Gorzkowska na Instagramie. Polska himalaistka powoli wraca do zdrowia po nieudanym ataku na szczyt K2 i ewakuacji do szpitala helikopterem.

Problemy zdrowotne Gorzkowskiej zaczęły się w drodze do obozu C1. Sytuacja zrobiła się bardzo poważna, bo nasza himalaistka zaczęła wszystko zwracać. Nie było mowy o dalszej wspinaczce. W środę obudziła się z silnym bólem brzucha i skurczami. Po pomoc wezwano helikopter wojskowy.

Polka planowała atak szczytowy w nocy z 4 na 5 lutego. Jej to się już nie uda, ale w okolicy szczytu jest wielu innych wspinaczy, którzy liczą, że będą warunki do tego, aby zdobyć K2. Była sprinterka za wszystkich mocno trzyma kciuki.

"Dzisiejsza noc jest bardzo ważna i przełomowa, bo na K2 walczy jeszcze sporo ludzi. Wszyscy są w obozie trzecim i za chwilę muszą wychodzić na szczyt. Tak naprawdę jest to jedyna i ostatnia szansa, aby wejść na wierzchołek. Wiem, że ekipa jest bardzo zmotywowana i wszyscy są mocni. Trochę się o nich martwię, ale trzymam mocno kciuki. Okno pogodowe jest bardzo krótkie i już jutro będą silne wiatry. Każda minuta jest bardzo ważna" - dodaje Gorzkowska.
Fot. Instagram Fot. Instagram
28-latka miała wielką szansę, aby zapisać się w historii. Mogła zostać pierwszą Polką, która zimą zdobędzie szczyt K2. Plany jednak musi odłożyć na kolejne lata. W tej chwili czeka na możliwość powrotu do kraju. Nieudany atak Magdaleny Gorzkowskiej na K2. Towarzysz Polki skomentował wyprawę >> Co mogło się wydarzyć pod K2? Piotr Pustelnik komentuje >> ZOBACZ WIDEO: Prawdziwe legendy skoków narciarskich. Niezwykłe spotkanie po latach
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×