Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Co za osiągnięcie byłego dziennikarza TVP! Zrobił to bez dodatkowego tlenu

Były dziennikarz i wydawca TVP Sport pochwalił się swoim osiągnięciem pokazując piękne zdjęcie ze szczytu. Osiągnięcie to wymagało od Oswalda Rodrigo Pereiry wielkiego wysiłku.

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Oswald Rodrigo Pereira na Broad Peaku (fot Instagram) Instagram / Oswald Rodrigo Pereira na Broad Peaku (fot. Instagram)
Oswald Rodrigo Pereira, dziennikarz i filmowiec wysokogórski, zdobył Broad Peak. Szczyt w Karakorum mierzy 8051 m został zdobyty mimo ciężkich warunków, o których pisał polski wspinacz. Swoim wyczynem pochwalił się na koncie na Instagramie.

- Broad Peak zdobyty! Może to małe zaskoczenie, ale to góra była w mojej głowie od pierwszej wizyty w Karakorum. Chciałem też zrobić efektowne zdjęcia K2, a Broad Peak daje taką możliwość - napisał Pereira.

Opisał potem, jak weszli na ośmiotysięcznik. - 15 lipca poszedłem bezpośrednio do obozu drugiego. Następnego dnia czułem się bardzo silny i zmotywowany "półrocznicą" śmierci Sergio Mingote - opisywał Pereira. 17 lipca wchodzili na górę za tragarzami, jednak zatrzymały ich olbrzymie partie śniegu: - Pokonaliśmy wielką szczelinę, jednak wspinanie się było niemożliwe i wróciliśmy do obozu.

- Po ponad 10 godzinach ciężkiej pracy nigdy bym nie powiedział, że kolejnej nocy będę w stanie ruszyć ponownie, ale tak się stało. Obudziliśmy się w środku nocy. Używaliśmy lin, potem trzeba było wspinać się w stylu alpejskim z Hugo (Boliwia) i Nielsem (Belgia). Nasza trójka dotarła na szczyt o 15.15. Bez tlenu i po dwóch dniach niesamowicie ciężkiej pracy. Jesteśmy pierwszymi w tym sezonie - dodał Oswald Rodrigo Pereira.

Broad Peak kojarzy się Polakom głównie w tragedią w 2013 roku, kiedy po pierwszym zimowym wejściu zginęli: Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski.

Kolejki w drodze na Mount Everest. Setki ludzi weszły na szczyt, ale jest pewien haczyk

Tragedia na Broad Peak. "Wpadł w 15-metrową szczelinę"

ZOBACZ WIDEO: To będą gorące igrzyska! Sofia Ennaoui zdradza jak przygotować się na starty w upalne dni


Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×