Newspix / MODICA/NORDPOLE / Na zdjęciu: Sjur Roethe

Biegi narciarskie. 4 czołowe miejsca w biegu na 15 km w Oestersund dla Norwegów

Piotr Ziemka

Norweska dominacja w biegu na 15 kilometrów stylem dowolnym w Oestersund - pierwszym etapie zaliczanego do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata cyklu Ski Tour. Czołowa trzydziestka bez Polaków.

Norwegowie zajęli cztery czołowe pozycje. Najlepszy okazał się Sjur Roethe. Tylko 1.7 sekundy straty do zwycięzcy miał na mecie Simen Hegstad Krueger. Trzeci czas uzyskał Finn Haagen Krogh, a tuż za podium znalazł się Martin Johnsrud Sundby. Na piątej pozycji został sklasyfikowany lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Rosjanin Aleksander Bolszunow. Szósty był Hans Christer Holund.

Biegacze z Norwegii powtórzyli wyczyn swoich rodaczek - w czołowej szóstce rywalizacji na 10 kilometrów kobiet również było pięć zawodniczek z tego kraju

Roethe po raz drugi wygrał bieg Pucharu Świata na 15 kilometrów techniką łyżwową. 1 grudnia 2018 roku zwyciężył w Lillehammer.

Na 31. pozycji został sklasyfikowany Johannes Hoesflot Klaebo, który powrócił do rywalizacji po kontuzji. Najlepiej z Polaków spisał się 47. Dominik Bury. 77. lokatę zajął Kamil Bury, a 84. - Maciej Staręga. Wystąpiło 90 zawodników.

W niedzielę odbędzie się bieg na 15 kilometrów stylem klasycznym.