Materiały prasowe / Materiały prasowe / Szymon Szczur / Na zdjęciu: Matthias Zollner

EBL. Sparing. Bezcenny test dla GTK, Martin Krampelj zaszalał w debiucie

Krzysztof Kaczmarczyk

W ostatnim teście przed startem Energa Basket Ligi GTK Gliwice sprawiło sobie niespodziankę, wygrywając 79:74 z etatowym mistrzem Czech, ekipą ERA Basketball Nymburk. Kapitalnie w śląski team wszedł Słoweniec Martin Krampelj.

Wygrana nad takim rywalem na kilka dni przed startem ligi musi cieszyć. Tak samo ważną i budującą sprawą był występ Martina Krampelja.

Słoweński środkowy dotarł do Gliwic w czwartek - miał pomóc wypełnić lukę pod koszem, gdzie na dłuższy czas wypadł M.J. Rhett. Dwa dni później już szalał w barwach nowego pracodawcy.

Krampelj z gliwicką ekipą przywitał się 26 punktami, co dało mu miano najskuteczniejszego gracza meczu. To on był jednym z głównych autorów niespodzianki, bo defensywa z Nymburka nie miała na niego odpowiedzi.

GTK od początku wyglądał nieźle, a korzystny wynik z przed przerwą "zrobiła" seria 15:0 na przełomie pierwszej i drugiej kwarty - po niej podopieczni Matthiasa Zollnera prowadzili 26:15, a na przerwę do szatni schodzili prowadząc różnicą 13 "oczek".

Rozpędzeni gliwiczanie po przerwie poszli za ciosem. Dobrze funkcjonowała defensywa, bowiem rywale z Czech zakończyli pojedynek z 21 stratami na koncie. W ataku GTK również lepiej szukało się na boisku, notując 19 asyst.

Przed decydującą częścią było 73:53 dla GTK. Rywale z Nymburka rzucili się w pogoń, zatrzymali gliwiczan na zaledwie 6 "oczkach" w czwartej kwarcie, ale do sukcesu i tak okazało się to niewystarczające.

Z wygranej i debiutu Krampelja trener Zollner musi być zadowolony. Z faktu, że jego podopieczni w drugiej połowie niemal roztrwonili 26 punktów przewagi już niekoniecznie.

Trzeba też dodać, że obie drużyny wystąpiły osłabione. W GTK zabrakło Jordona Varnado i Mateusza Szlachetki. Pierwszy dostał wolne z powodu drobnego bólu w kolanie, a drugi walczy z chorobą. W składzie gości z Nymburka zabrakło Vojtecha Hrubana i Omara Prewitta.

Gliwiczanie nowy sezon Energa Basket Ligi zainaugurują w najbliższy piątek 28 sierpnia, kiedy to we własnej hali zmierzą się z Polskim Cukrem Toruń.

GTK Gliwice - ERA Basketball Nymburk 79:74 (20:15, 26:18, 27:20, 6:21)

Punkty dla GTK: Martin Krampelj 26, Terry Henderson 16, Josh Perkins 13, Bartosz Majewski 9, Łukasz Diduszko 7, Daniel Gołębiowski 4, Kacper Radwański 4, Szymon Szymański 0, Mikołaj Adamczak 0.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.