Materiały prasowe / Arek Rejs / Na zdjęciu: Bartłomiej Marszałek podczas walki o pozycję w F1 H2O

Szczęśliwy sprint dla Bartłomieja Marszałka. Solidna zdobycz punktowa Polaka

Michał Gałęzewski

Bartłomiej Marszałek zdobył 7 punktów do klasyfikacji generalnej Formuły 1 H2O. Najlepszy polski motorowodniak przesunął się o dwie pozycje przez problemy rywali.

Przypomnijmy, że Bartłomiej Marszałek zajął 11. miejsce w sobotnich kwalifikacjach. Sprint miał zostać rozegrany w sobotę o godzinie 15:00, jednak ze względu na duży wiatr najpierw kilka razy przesuwano wyścig na późniejsze godziny, a następnie zdecydowano się przełożyć go na niedzielny poranek.

W sprincie zawodnicy podzieleni są na dwie grupy i startują na mniejszą liczbę okrążeń, zdobywając do klasyfikacji generalnej maksymalnie 10 punktów. W pierwszym wyścigu zwyciężył Kanadyjczyk Rusty Wyatt. Zawodnik, który wygrał w kwalifikacjach przywiózł za swoimi plecami Jonasa Anderssona i Samiego Selio.

Marszałek wystartował do swojego wyścigu z szóstego miejsca, gdyż nie wystartował Brent Dillard. Polak starał się naciskać Szweda Ferdinanda Zandbergena, jednak nie zdołał go pokonać. Wydawało się, że zakończy na piątej pozycji, ale fatalny w skutkach błąd popełnił płynący na trzecim miejscu Alberto Comparato, który nie trafił w boję i odpadł z rywalizacji. W konsekwencji Polak, zawodnik Orlen Teamu zdobył 7 punktów do klasyfikacji generalnej.

Wyścig główny rozpocznie się o godzinie 15:00.