Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: gol Torresa

Napastnik uratował Barcelonę. Zobacz bramki [WIDEO]

Rafał Szymański

W meczu ligowym z Realem Betis Ferran Torres był nie do zatrzymania. Hiszpański snajper strzelił trzy gole dla FC Barcelony. Autorem dubletu po stronie gospodarzy był natomiast Isco.

Xavi w niedzielny wieczór postanowił wystawić Ferrana Torresa obok Roberta Lewandowskiego. Już po 21 minutach gry aktualni mistrzowie Hiszpanii sforsowali defensywę Realu Betis. Pedri przedostał się w pole karne, a następnie zauważył świetnie ustawionego kolegę. Torres bez żadnego problemu znalazł drogę do pustej bramki.

Drugi cios Katalończycy wyprowadzili w 48. minucie. Po nieudanej wrzutce w wykonaniu Lamine'a Yamala, piłka odbiła się od słupka i wylądowała pod nogami hiszpańskiego snajpera. Torres silnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Realu na skuteczną reakcję.

Na dublet Torresa Andaluzyjczycy odpowiedzieli dwoma trafieniami Isco. Doświadczony zawodnik w 56. minucie znalazł sobie trochę miejsca w polu karnym, huknął bezpośrednio z powietrza i zmieścił piłkę pod poprzeczką. Zdecydowanie ten gol był ozdobą meczu.

Bramkarz FC Barcelony znowu skapitulował po uderzeniu Isco w 59. minucie. Ofensywny pomocnik przelobował Inakiego Penę, zaś sędziowie VAR potrzebowali trochę czasu, by przeanalizować tę sytuację. Ostatecznie gol został uznany. Isco w pojedynkę doprowadził do remisu 2:2.

Torres był w znakomitej formie. W 90. minucie asystował przy trafieniu Joao Felixa i kilkadziesiąt później skompletował hat-tricka, ustalając rezultat na 4:2.

Szalona pogoń Realu Madryt! Zadecydowała 99. minuta!
Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)