PAP/EPA / PAP/EPA/RODRIGO JIMENEZ / Real Madryt już może świętował odzyskanie tytułu

Real Madryt mistrzem Hiszpanii! Zobacz tabelę

Michał Piegza

Real Madryt odzyskał mistrzostwo Hiszpanii. Stało się tak po wygranej Girony nad Barceloną 4:2. Wcześniej Królewscy pokonali Cadiz 4:2.

W La Lidze sprawa tytułu rozstrzygnęła się w 34. kolejce. Real Madryt w popołudniowym spotkaniu pewnie pokonał na własnym stadionie Cadiz 3:0.

Królewscy już w sobotę mogli świętować odzyskanie mistrzostwa Hiszpanii. Warunkiem była strata punktów przez FC Barcelonę w wyjazdowej potyczce z Gironą.

Gospodarze w zębach Katalonii mieli swoje plany. Im wygrana dawała pewność gry w Lidze Mistrzów i jednocześnie awans na pozycję wicelidera La Ligi.

Po pięciu minutach w meczu był remis 1:1. Przed przerwą z rzutu karnego na 2:1 dla gości trafił Robert Lewandowski. Po przerwie do 65. minuty Barcelona miała mecz pod kontrolą. Jednak później, w dziesięć minut, miejscowi zdobyli trzy gole. Po tych ciosach ustępujący mistrz Hiszpanii już nie podniósł się.

Po wygranej Girony z mistrzostwa Hiszpanii może cieszyć się Real. Girona jest już pewna występu w Lidze Mistrzów w sezonie 2024/25. Barcelona spadla na 3. miejsce w La Lidze. Do końca rozgrywek pozostały cztery kolejki.