Bundesliga: Matuszczyk najlepszym piłkarzem meczu, dobra nota Piszczka

Konrad Kostorz

Nieźle wypadli reprezentanci Polski w 14. kolejce Bundesligi. Magazyn Kicker najwyższą notę za spotkanie Koeln z VfL przyznał Adamowi Matuszczykowi. Niemal równie korzystną ocenę otrzymał Łukasz Piszczek. Słabiej poszło tylko Jakubowi Błaszczykowskiemu.

Adam Matuszczyk powrócił do pierwszego składu Koziołków po dwóch kolejkach przerwy i zagrał 90 minut przeciwko Wolfsburgowi (1:1). Otrzymał ocenę "2.5" ("1" - klasa światowa, "6" - poniżej krytyki), wyrównując swoje najlepsze osiągnięcie w tym sezonie. Znacznie niżej od 21-letniego kadrowicza sklasyfikowano m.in. takie gwiazdy jak Lukas Podolski ("4"), Edin Dzeko ("4.5") czy Grafite ("4").

Najsłabiej spośród piłkarzy Borussii Dortmund, która pokonała 4:1 swoją imienniczkę z Moenchengladbach, wypadł Jakub Błaszczykowski. Kapitan polskiej kadry zagrał niespodziewanie od 1. minuty, ale przytrafiło mu się sporo niecelnych podań i już po godzinie został zmieniony. Kicker przyznał mu zaledwie "4".

Już tradycyjnie lepiej zaprezentował się Łukasz Piszczek, który wytrwał na boisku do końcowego gwizdka i dostał "3", kontynuując passę udanych występów. Zdaniem dziennikarzy największy udział w wygranej BVB mieli Roman Weidenfeller, Mats Hummels oraz Mario Goetze, którzy dostali po "2".

Zbyt krótko (12 minut), by zostać sklasyfikowanym na murawie przebywał Robert Lewandowski.

Światowej klasy występ w 14. rundzie zanotowali snajper Srdjan Lakić z Kaiserslautern (2 gole i asysta przeciwko Schalke) oraz pomocnik Bayernu Anatolij Tymoszczuk (2 bramki w meczu z Eintrachtem).
Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.