Getty Images / Lennart Preiss

Thomas Mueller o Robercie Lewandowskim: Klasa światowa

Karol Borawski

Robert Lewandowski był ojcem zwycięstwa Bayernu Monachium z Freiburgiem (2:1). Po spotkaniu reprezentanta Polski pochwalił Thomas Mueller.

Lewandowski zdobył dwie piękne bramki. W pierwszej połowie ładnie uderzył lewą nogą, w doliczonym czasie meczu pokazał swój kunszt.

W 92. minucie Franck Ribery przeprowadził rajd lewą stroną i miękko wrzucił w pole karne. Robert Lewandowski mimo asysty obrońcy przyjął piłkę na klatkę piersiową, a po chwili oddał strzał zewnętrzną częścią stopy. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

- To był gol klasy światowej. Może strzał nie był perfekcyjny, ale liczy się końcowy efekt - skomentował Thomas Mueller.

Po piątkowym meczu Lewandowski ma już 14 goli w tym sezonie Bundesligi i traci już tylko dwa do Aubameyanga, który przebywa z reprezentacją Gabonu na Pucharze Narodów Afryki.

Mecz na szczycie Serie A w Eleven Sports! 22 stycznia o 12:25 Juventus zmierzy się z Lazio. Zobacz to NA ŻYWO na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya czy Netia.