PAP/EPA / CLAUDIO PERI / Na zdjęciu: Edin Dzeko (z lewej)

Serie A: AS Roma przyspiesza. Dublet Stephana El Shaarawy'ego

Stephan El Shaarawy strzelił dwa gole dla AS Roma w wygranym 3:1 meczu z Udinese Calcio. Stołeczna drużyna jest coraz bliżej czołówki Serie A. Łukasz Skorupski spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Za złotówkę postawiona na inne rozstrzygnięcie niż zwycięstwo AS Roma płacono ponad 10. Wiara w obecne możliwości Udinese Calcio jest niewielka. Bierny na rynku transferowym klub ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

Z kolei rzymianie zbliżają się do czołówki. Od czasu porażki z Interem Mediolan wyłącznie zwyciężają na krajowym podwórku, a w zanadrzu mają zaległe spotkanie z Sampdorią Genua.

W sobotę Giallorossi wyszli na prowadzenie w 12. minucie. Po podaniu Radji Nainggolana do bramki przeciwnika trafił po raz szósty w sezonie Edin Dzeko. Strata Bośniaka do najlepszego w klasyfikacji strzelców Paulo Dybali to aktualnie dwa trafienia.

Swój dzień miał Stephan El Shaarawy, który przed przerwą popisał się dubletem i doprowadził do wyniku 3:0. "Faraon" zdobył swoje pierwsze gole w sezonie. Powoli przekonuje do siebie trenera Eusebio Di Francesco, który początkowo stawiał na sprowadzonego latem Gregoire Defrela, a nie Włocha.

Rzymianie nie forsowali wysokiego tempa po przerwie. Mają w perspektywie podróż do Azerbejdżanu i mecz z Lidze Mistrzów, dlatego oszczędzali energię. Apetyt na kolejne gole miał jak zawsze Dzeko, ale rezerwowi Defrel i Hector Moreno nie dostarczyli mu tak dobrych podań jak oczekiwał. Trafić z rzutu karnego powinien Diego Perotti, ale nie przymierzył w bramkę.

Autorem gola honorowego w 90. minucie był Jens Stryger Larsen.

AS Roma - Udinese Calcio 3:1 (3:0)
1:0 - Edin Dzeko 12'
2:0 - Stephan El Shaarawy 30'
3:0 - Stephan El Shaarawy 45'
3:1 - Jens Stryger Larsen 90'

W 89. minucie Diego Perotti (Roma) nie wykorzystał rzutu karnego. Nie trafił w bramkę.

Roma: Alisson - Alessandro Florenzi (78' Bruno Peres), Kostas Manolas, Federico Fazio, Aleksandar Kolarov (74' Hector Moreno) - Kevin Strootman, Daniele De Rossi, Radja Nainggolan - Diego Perotti, Edin Dzeko (71' Gregoire Defrel), Stephan El Shaarawy

Udinese: Albano Bizzarri - Jens Stryger Larsen, Gabriele Angella, Bram Nuytinck, Samir - Rodrigo De Paul (70' Riad Bajić), Valon Behrami, Jakub Jankto, Antonin Barak (52' Seko Fofana) - Maximiliano Lopez, Kevin Lasagna (46' Giuseppe Pezzella)

Żółta kartka: Lopez (Udinese)

Sędzia: Davide Massa