PAP/EPA / Stefano Lancia / Na zdjęciu: Valon Behrami (z lewej) oraz Cenzig Under (z prawej)

Serie A: AS Roma wygrała przed Ligą Mistrzów. 20-latek zaczyna błyszczeć

AS Roma wygrała 2:0 z Udinese Calcio na początek 25. kolejki Serie A. Coraz lepsze wrażenie sprawia młody Cengiz Under. 90 minut na ławce rezerwowych spędził Łukasz Skorupski.

W poprzedniej kolejce AS Roma wreszcie postrzelała. Drużyna Eusebio Di Francesco rozbiła 5:2 Benevento Calcio. Pięć goli to więcej niż zdobyła we wszystkich wcześniejszych meczach w tym roku. Pojedynek z Udinese Calcio miał dać odpowiedź, czy ofensywa Giallorossich odblokowała się na dobre czy stać ją tylko na poniewieranie autsajdera. Sprawdził się pierwszy wariant.

Tempo pierwszej połowy mogło się podobać i dziwne, że zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Problemem podopiecznych Massimo Oddo był brak precyzji. Akcje Silvana Widmera i Seko Fofany były obiecujące tylko do momentu strzału. W statystyce uderzeń celnych prowadzili po 45 minutach rzymianie 3:1. Albano Bizzarriego zatrudnili Cengiz Under i Edin Dzeko. Bardzo niebezpiecznie wyglądała również próba Stephana El Shaarawego. "Faraon" huknął w 30. minucie kilkadziesiąt centymetrów obok słupka.

Druga część meczu była podobna do pierwszej. Mniej było jednak klarownych sytuacji podbramkowych. Udinese grało nieco ostrożniej, ale nie kunktatorsko i Alisson musiał popracować na przedpolu. Brazylijczyk tradycyjnie pilnował rzymskiej bramki kosztem Łukasza Skorupskiego.

W 69. minucie trener Romy wprowadził pierwszego zmiennika Diego Perottiego. Krótko po wejściu Argentyńczyka przyjezdni wyszli na prowadzenie. Strzał na 1:0 oddał zza pola karnego Cengiz Under. Turek sprawia coraz lepsze wrażenie i potwierdza to liczbami. Trzy tygodnie wystarczyły, by dołączył do najbardziej efektywnych piłkarzy Romy. Na koncie ma cztery gole oraz asystę, a przed przełamaniem w spotkaniu z Hellasem Werona miał problem z zaistnieniem w klasyfikacji kanadyjskiej. Kolejny przebłysk Undera był stołecznej drużynie niezbędny do zwycięstwa w Udine. Wynik na 2:0 ustalił w doliczonym czasie Perotti po podaniu Radji Nainggolana.

W środę AS Roma powróci do walki w Lidze Mistrzów. Rozpocznie dwumecz o awans do ćwierćfinału z Szachtarem Donieck.

Udinese Calcio - AS Roma 0:2 (0:0)
0:1 - Cengiz Under 70'
0:2 - Diego Perotti 90'

Udinese: Albano Bizzarri - Jens Stryger Larsen, Danilo, Samir - Silvan Widmer, Valon Behrami (62' Jakub Jankto), Seko Fofana, Ali Adnan (79' Andrija Balić) - Antonin Barak, Stipe Perica (78' Maxi Lopez), Rodrigo de Paul

Roma: Alisson - Alessandro Florenzi, Kostas Manolas, Federico Fazio, Juan Jesus - Lorenzo Pellegrini, Daniele De Rossi (75' Kevin Strootman) - Cengiz Under (86' Gregoire Defrel), Radja Nainggolan, Stephan El Shaarawy (69' Diego Perotti) - Edin Dzeko

Żółte kartki: Stryger Larsen, Perica, Jankto (Udinese) oraz Dzeko (Roma)

Sędzia: Marco Di Bello