East News / AP Photo/Eraldo Peres / Na zdjęciu: Luis Suarez

Copa America. Cały świat śmieje się z Luisa Suareza. Zabawne zachowanie napastnika w meczu z Chile

Maciej Siemiątkowski

Luis Suarez zrobił z siebie pośmiewisko w meczu z Chile (1:0) w Copa America. Urugwajczyk sygnalizował zagranie ręką w polu karnym przez... bramkarza.

Luis Suarez zatracił się i został bohaterem mediów społecznościowych. Napastnik reprezentacji Urugwaju w pierwszej połowie wtorkowego meczu z Chile miał okazję w polu karnym. 32-latek oddał strzał z ostrego kąta, który został obroniony przez Gabriela Ariasa. Bramkarz opuścił pole bramkowe, ale wciąż znajdował się w obrębie pola karnego.

Mimo to, Suarez domagał się rzutu karnego. Napastnik sygnalizował arbitrowi zagranie ręką przez chilijskiego bramkarza. Po chwili zawodnik Barcelony zrozumiał swój błąd i zaśmiał się sam z siebie. Urugwajczyk swoim apelem rozbawił kibiców na całym świecie.

Mecz zakończył się wygraną Urugwaju z Chile (1:0). Jedyną bramkę dla kadry La Celeste zdobył Edinson Cavani w 82. minucie. Drużynie Oscara Tabareza zajęła pierwsze miejsce w grupie C na Copa America.

W ćwierćfinale Urugwajczycy zmierzą się z reprezentacją Peru. Początek spotkania w sobotę o godzinie 21.

-> Copa America: zobacz pary ćwierćfinałowe