Getty Images / ANDREAS GEBERT / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Bundesliga. Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt. Robert Lewandowski skomentował efektowny triumf gospodarzy

Szymon Łożyński

Bayern Monachium wygrał u siebie 5:2 z Eintrachtem Frankfurt i utrzymał czteropunktową przewagę nad BVB w Bundeslidze. Jednego gola dla gospodarzy strzelił Robert Lewandowski. Polak krótko, ale wymownie skomentował sobotnie zwycięstwo.

"Nie jest źle" - napisał na Instagramie Robert Lewandowski. Do wpisu 31-letni napastnik zamieścił zdjęcie z sobotniego spotkania, na którym cieszy się z gola z Kingsleyem Comanem.

To właśnie Francuz dośrodkował piłkę, po której Polak zdobył bramkę głową. Było to trafienie na 3:0 dla Bayernu Monachium i 27. Lewandowskiego w tym sezonie Bundesligi. Zobacz bramkę TUTAJ

W sobotni wieczór mistrzowie Niemiec rozegrali pierwszy mecz na własnym stadionie po przerwie w rozgrywkach, spowodowanej pandemią koronawirusa. "Dobrze jest wrócić do domu" - to już z kolei wpis Roberta Lewandowskiego z jego konta na Twitterze.

Sobotni mecz na Allianz Arenie był bardzo emocjonujący. Do przerwy Bayern prowadził 2:0. 45 sekund po wznowieniu gry gola na 3:0 zdobył Lewandowski. Goście odpowiedzieli jednak dwoma trafieniami z rzędu. Od stanu 3:2 podopieczni Hansa Flicka opanowali sytuację, zdobyli dwie bramki i wygrali 5:2 (relacja TUTAJ).

Tym samym przed hitem w Dortmundzie, lider tabeli Bayern wyprzedza wicelidera Borussię o 4 punkty. Początek starcia na szczycie Bundesligi we wtorek 26 maja o godzinie 18:30.