PAP/EPA / Javier Etxezarreta / Na zdjęciu: Lionel Messi (z piłką)

Leo Messi pisze historię. Kolejny rekord na jego koncie

Rafał Szymański

Niedzielny mecz z Realem Sociedad był szczególny dla Lionela Messiego. Doświadczony Argentyńczyk został rekordzistą pod względem liczby występów.

Podopieczni Ronalda Koemana byli bojowo nastawieni przed pierwszym gwizdkiem sędziego Jose Luisa Munuery Montero. Tego samego dnia piłkarze Atletico Madryt wygrali z Deportivo Alaves (1:0) i utrzymali bezpieczną przewagę w tabeli nad Barceloną

Zespół "Dumy Katalonii" prowadził 2:0 po pierwszej połowie meczu z Realem Sociedad. Na listę strzelców wpisali się Antonie Griezmann oraz Sergino Dest. Przy trafieniu amerykańskiego defensora asystował Lionel Messi. W drugiej połowie skompletował dublet, w ostatecznym rozrachunku Barcelona zwyciężyła 6:1.

Warto odnotować, że 33-letni zawodnik już przed tygodniem zagrał w starciu z Hueską i osiągnął pułap Xaviego. W niedzielę przeskoczył byłego kolegę z szatni. Messi łącznie we wszystkich rozgrywkach w koszulce Barcelony wystąpił 768 razy, w ten sposób został samodzielnym rekordzistą.

Reprezentant Argentyny niezmiennie od ponad 20 lat gra w barwach klubu z Katalonii. Jego bilans tylko w tym sezonie Primera Division to 26 spotkań, 23 bramki i 10 asyst. Piłkarz jest związany z Barceloną wyłącznie do końca czerwca. Wciąż nie wiadomo, czy Messi zaakceptuje propozycję nowego kontraktu.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)