PAP/EPA / ROMAN RIOS / Na zdjęciu: Memphis Depay

"Ta drużyna to żart". Hiszpańskie media miażdżą Barcelonę

Jakub Artych

Dwa zwycięstwa, trzy remisy w La Lidze oraz kompromitująca porażka z Bayernem Monachium (0:3). FC Barcelona z czołowej drużyny w Europie, stała się krajowym średniakiem. Hiszpańskie media nie mają litości dla tego zespołu.

Bez Lionela Messiego, FC Barcelona posypała się jak domek z kart. Argentyńczyk wielokrotnie ratował skórę kolegom, strzelał bramki, asystował i miał wielki wpływ na drużynę na boisku. Teraz mocno brakuje lidera z prawdziwego zdarzenia.

Kiedyś klub piłkarski był wizytówką miasta, teraz często jest sporym rozczarowaniem. Po kolejnej stracie punktów przez Dumę Katalonii (remis z Cadizem 0:0), hiszpańskie media ostro skrytykowały zespół oraz trenera Ronalda Koemana.

"Ani tiki, ani taki" - napisała wymownie hiszpańska "Marca". "Barcelona dalej upada i nie jest w stanie wygrać. Pierwszą połowę zmarnowała słabą grą. W drugiej, przy wyrzuconym z boiska De Jongu rozbiła się o Cadiz" - podkreślają dziennikarze.

W ponurym nastroju są także katalońscy dziennikarze. Gazeta "Sport" pisze o kolejnym smutnym remisie, który nie daje nadziei na lepszą grę. FC Barcelona wygląda jak zlepek pojedynczych jednostek, niż sprawnie funkcjonująca maszyna.

"Barcelona rozegrała fatalną pierwszą połowę i chociaż poprawiła się w drugiej, potrafiła zdobyć tylko punkt. Koeman na pewno pozostanie trenerem do meczu z Levante" - czytamy.

FC Barcelona zajmuje obecnie siódme miejsce w La Lidze. Jej kolejnym rywalem będzie Levante. Początek spotkania na Camp Nou o godz. 16:15.