PAP/EPA / STEPHANIE LECOCQ / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City

Wspaniała statystyka zespołów Pepa Guardioli. Inni mogą o tym tylko pomarzyć

Mateusz Domański

Manchester City był bezlitosny dla zespołu Club Brugge - pokonał go w Lidze Mistrzów aż 5:1. Ten wynik sprawił, że jedna ze statystyk Pepa Guardioli stała się jeszcze bardziej okazała.

Trener Manchesteru City Pep Guardiola najwidoczniej wie, jak prowadzić swoje zespoły do pokaźnych triumfów. Po raz kolejny udowodnił to we wtorkowy wieczór, gdy jego piłkarze pokonali 5:1 ekipę Club Brugge.

"To już 19 raz, gdy drużyna Pepa Guardioli strzeliła pięć lub więcej goli w meczu Ligi Mistrzów UEFA. Jest to ponad dwa razy więcej, niż w przypadku jakiegokolwiek innego zespołu takich menedżerów jak Arsene Wenger i Alex Ferguson (8 razy)" - pisze na Twitterze OptaJoe.

Manchester City prowadzenie nad Club Brugge objął już w 30. minucie, gdy trafił Joao Cancelo. Przed przerwą wynik podwyższył Riyad Mahrez.

W drugiej połowie trafiali jeszcze Kyle Walker, Cole Palmer i po raz drugi Riyad Mahrez.

Po tym zwycięstwie Manchester City znajduje się na pierwszym miejscu grupy A. Angielski zespół odnotował dwa zwycięstwa i jedną porażkę.