WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Konrad Michalak w meczu

Konrad Michalak ukarał swój były klub. Pierwszy gol w sezonie

Rafał Szymański

Konrad Michalak przełamał się w 13. kolejce ligi tureckiej. Polski skrzydłowy ustalił wynik meczu Konyaspor - Caykur Rizespor na 3:0.

Konyaspor był niekwestionowanym faworytem i bardzo szybko objął prowadzenie. Już w 48. sekundzie strzelanie rozpoczął Zymer Bytyqi. Kibice na kolejnego gola czekali do 63. minuty, gdy Paul-Jose M'Mpoku wpisał się na listę strzelców.

Konrad Michalak rozpoczął mecz wśród rezerwowych i zameldował się na placu gry w 80. minucie. Polak okazał się dżokerem w talii trenera Ilhana Paluta.

W doliczonym czasie gry Abdulkerim Bardakci wypuścił podaniem Michalaka, a ten dynamicznie wbiegł w pole karne, a następnie strzelił obok interweniującego Gokhana Akkana.

To było przekonujące zwycięstwo Konyasporu, który w chwili obecnej jest trzecią siłą tureckiej Super Lig. Caykur Rizespor przegrał 10 z 13 meczów i nadal zamyka ligową tabelę.

Michalak jest wypożyczony z Achmatu Grozny do Konyasporu. W niedzielę strzelił pierwszego gola w rozgrywkach 2021/22. Skrzydłowy w poprzednim sezonie zaliczył epizod w Rizesporze.

Konyaspor - Caykur Rizespor 3:0 (1:0)
1:0 - Zymer Bytyqi 1'
2:0 - Paul-Jose M'Poku 63'
3:0 - Konrad Michalak 90+4'