PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Jakub Moder

Brighton and Hove Albion sprawiło niespodziankę. Anglicy ocenili Jakuba Modera

Łukasz Witczyk

Brighton and Hove Albion niespodziewanie zremisowało z Chelsea FC 1:1. Swój wkład w tak dobry wynik miał Jakub Moder. Angielscy dziennikarze dobrze ocenili jego występ.

Zdecydowanym faworytem spotkania była Chelsea FC. Triumfator ostatniej edycji Ligi Mistrzów nie miał jednak łatwego zadania. Co prawda zespół z Londynu szybko objął prowadzenie, ale w drugiej połowie gracze Brighton and Hove Albion pokazali się z dobrej strony i zdołali doprowadzić do wyrównania.

Jednym z wyróżniających się piłkarzy był Jakub Moder. Polak już w 3. minucie miał szansę na to, by wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. Piłka po uderzeniu Polaka sprzed pola karnego przeleciała jednak obok bramki.

Angielscy dziennikarze docenili występ polskiego gracza. Serwis brightonandhoveindependent.co.uk dał mu "siódemkę" w dziesięciostopniowej skali, gdzie "jedynka" to występ poniżej krytyki a "dziesiątka" klasa światowa. "Miał szansę na gola, ale oddał zły strzał. Zajmował bardzo dobre pozycje w ataku" - chwalono Polaka.

Taką samą notę dał Moderowi portal sussexlive.co.uk. "Prawie dał Brighton szybkie prowadzenie. Grał dobrze, ale niektóre z jego dośrodkowań były nieudane. Podejmował jednak trafne decyzje" - uargumentowano.

Z kolei portal 90min.com dał Moderowi "szóstkę". "Pracowity, ale cichy" - odnotowano. Wysoko oceniono Polaka także przez portal whoscored.com (6.6) i sofascore.com (7.0).

Gigantyczna sensacja w meczu Borussii Dortmund!