PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: David Domgjoni (góra) i Leandro Rossi

"Słonie" waliły głową w mur. Niespodzianka w spotkaniu beniaminków

Rafał Szymański

Bruk-Bet Termalica Nieciecza miał zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych, ale musiał zadowolić remisem 1:1 z Radomiakiem Radom. Antybohaterem gospodarzy okazał się Nemanja Tekijaski, który znowu strzelił gola samobójczego.

Już w trzeciej minucie rywalizacji Luis Machado skierował piłkę do siatki. Gracz Radomiaka Radom sfaulował Davida Domgjoniego i arbiter odgwizdał przewinienie.

Później gospodarze stwarzali sobie więcej sytuacji, ale bramkarz gości był bezbłędny. Adam Radwański sprawdził czujność Filipa Majchrowicza, a ten popisał się efektowną interwencją.

Podopieczni Dariusza Banasika byli nastwieni na kontrataki. W 20. minucie Filipe Nascimento kapitalnie uderzył z dystansu i Paweł Pawluczenko z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Kilkadziesiąt sekund później Daniel Łukasik wykonał rzut rożny. Po dośrodkowaniu z narożnika Raphael Rossi bardzo mocno naciskał Nemanję Tekijaskiego, który niefortunnie interweniował i wpakował piłkę do własnej bramki. Jarosław Przybył nie dopatrzył się faulu. To był już drugi gol samobójczy Serba w tym sezonie.

W końcówce pierwszej połowy Tekijaski wyładował swoją frustrację, to mogła być nawet czerwona kartka. Obrońca "Słoni" kopnął Rossiego przy linii bocznej i obejrzał tylko żółty kartonik.

Po zmianie stron Karol Angielski wstrzelił piłkę w pole karne i Leandro nie zdołał zamknąć akcji. Bruk-Bet Termalica Nieciecza nie składał broni.

W 55. minucie Tomas Poznar ruszył prawym skrzydłem i zacentrował w pole karne. Muris Mesanović uwolnił się spod opieki rywali, a następnie strzałem głową doprowadził do wyrównania.

"Słonie" mogły objąć prowadzenie w 83. minucie. Najpierw David Domgjoni z niewielkiej odległości trafił w bramkarza, po chwili Tomas Poznar fatalnie skiksował. Piłkę meczową na nodze miał Mesanović. Snajper strzelił z pięciu metrów i Majchrowicz instynktownie interweniował nogami.

Nie brakowało emocji w doliczonym czasie. Abraham Marcus uderzył Dawida Kocyłę w twarz i został odesłany do szatni. W ostatniej akcji meczu Radwański trafił w słupek, drużyna Banasika miała furę szczęścia.

Po remisie 1:1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza zajmuje przedostatnie miejsce w stawce PKO Ekstraklasy. Radomiak Radom utrzymał się na piątej pozycji.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Radomiak Radom 1:1 (0:1)
0:1 - Nemanja Tekijaski (s.) 21'
1:1 - Muris Mesanović 55'

Termalica: Paweł Pawluczenko - David Domgjoni, Nemanja Tekijaski, Artem Putiwcew, Mateusz Grzybek (71' Matej Hybs), Andrij Dombrowskyj, Adam Radwański, Piotr Wlazło (72' Michal Hubinek), Kacper Śpiewak (46' Dawid Kocyła), Roman Gergel (46' Tomas Poznar), Muris Mesanović (87' Roland Varga).

Radomiak: Filip Majchrowicz - Goncalo Silva, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Luis Machado, Daniel Łukasik (65' Luizao), Filipe Nascimento (79' Meik Karwot), Dawid Abramowicz (69' Tiago Matos), Mateusz Radecki (65' Maurides), Leandro (79' Abraham Marcus), Karol Angielski.

Żółte kartki: Grzybek, Mesanović, Tekijaski, Poznar (Termalica) - Cichocki (Radomiak).

Czerwona kartka: Marcus (Radomiak).

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).