Materiały prasowe / volleyball.world / Na zdjęciu siatkarki reprezentacji Polski

Liga Narodów Kobiet. Twitter po meczu Polska - USA: Skończył się prąd

Michał Kaczmarczyk

Polskie siatkarki przegrały 1:3 z kadrą USA podczas turnieju Ligi Narodów Kobiet w chińskim Jiangmen. Obserwatorzy spotkania zwracali uwagę na Twitterze, że zła postawa Polek w dwóch ostatnich setach przyćmiła ich niezłą grę na początku starcia.

Oficjalny profil PZPS znów nie miał do przekazania dobrych wieści z Jiangmen. Reprezentacja Polski kobiet rozegrała dwa niezłe sety przeciwko siatkarkom USA, by następnie znacznie obniżyć loty i przegrać kolejne partie aż do 15 i 11.

Liga Narodów Kobiet. Sprawdź miejsce w tabeli polskich siatkarek po porażce z Amerykankami

"To wyglądało tak, jakby zagrywki USA przyjmowały juniorki" - pisała dziennikarka RMF FM Nicole Makarewicz. Niestety, trudno jest bronić postawę polskiego przyjęcia przy aż 17 błędach w tym elemencie.

"Przez dwa sety biliśmy się z Amerykankami jak równy z równym. A potem skończył się prąd" - ocenił nasz dziennikarz Krzysztof Sędzicki, który żałował, że Polki nie były w stanie utrzymać swojego poziomu z pierwszych partii.

Amerykańska federacja siatkarska podkreśliła w swoim pomeczowym tweecie rolę Andrei Drews, która punktowała przeciwko Polskim 21 razy. Była to bez wątpienia MVP spotkania w Jiangmen.

Statystyki za SofaScore.com:

Na koniec przypomnijmy sobie, że Polki mimo wyraźnej porażki momentami było stać na naprawdę widowiskowe zagrania.

Presja ma sens. Rebecca Perry odzyskała należne pieniądze dzięki wsparciu kibiców