PAP/EPA / MOHAMMED BADRA / Na zdjęciu: Paula Badosa

Słowenka zmusiła do wysiłku faworytkę. Daria Kasatkina bezlitosna dla Meksykanki

Paula Badosa ma za sobą pierwszy poważny test w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie 2022. Spore problemy Hiszpance sprawiła coraz groźniejsza Słowenka Kaja Juvan. Daria Kasatkina nie dała szans Meksykance Fernandzie Contreras Gomez.

Paula Badosa (WTA 4) po raz trzeci bierze udział w Rolandzie Garrosie. W ubiegłym sezonie osiągnęła w Paryżu swój pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał. Tegoroczny występ rozpoczęła od rozbicia Francuzki Fiony Ferro. W czwartek czekało ją dużo trudniejsze zadanie, bo trafiła na Kaję Juvan (WTA 68), która w zeszłym tygodniu osiągnęła finał w Strasburgu. Hiszpanka pokonała Słowenkę 7:5, 3:6, 6:2.

W pierwszym secie Juvan z 2:5 wyrównała na 5:5, ale straciła dwa kolejne gemy. W drugim było jedno przełamanie, które Słowenka zdobyła na 4:2. Na otwarcie trzeciej partii Badosa oddała podanie, ale później osiągnęła znaczącą przewagę. Zdobyła sześć z siedmiu ostatnich gemów. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

W trwającym dwie godziny i 17 minut meczu Badosa cztery razy oddała podanie, a wykorzystała sześć z dziewięciu szans na przełamanie. Posłała 35 kończących uderzeń przy 25 niewymuszonych błędach. Juvan naliczono 34 piłki wygrane bezpośrednio i 32 pomyłki. Kolejną rywalką Hiszpanki będzie Weronika Kudermetowa (WTA 29), która zaserwowała osiem asów i wygrała 6:3, 6:3 z Aleksandrę Krunić (WTA 114).

Jelena Rybakina (WTA 16) w 67 minut pokonała 6:4, 6:0 Katie Volynets (WTA 135). Kazaszka obroniła trzy break pointy i spożytkowała cztery z 11 szans na przełamanie. Spotkanie zakończyła z dorobkiem 34 kończących uderzeń przy 26 niewymuszonych błędach. Amerykanka miała osiem piłek wygranych bezpośrednio i sześć pomyłek.

Daria Kasatkina (WTA 20) wykorzystała wszystkie sześć break pointów i w 56 minut rozbiła 6:0, 6:3 Fernandę Contreras Gomez (WTA 225). Dla Meksykanki, która wcześniej przeszła kwalifikacje, był to wielkoszlemowy debiut. Irina-Camelia Begu  (WTA 63) zwyciężyła 6:7(3), 6:3, 6:4 Jekaterinę Aleksandrową (WTA 31). W pierwszym secie Rumunka wypuściła z rąk prowadzenie 5:3. W trzeciej partii wróciła ze stanu 2:4.

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)