PAP/EPA / MICHAEL REYNOLDS

International Premier Tennis League: drużyna Indian Aces wróciła na pierwsze miejsce

Rafał Smoliński

Nie ma Sereny Williams, nie ma Rogera Federera, ale rozgrywki International Premier Tennis League toczą się dalej swoim rytmem. Od wtorku tenisiści rywalizują w Singapurze.

Wtorkowe spotkania były okazją do rewanżu za niepowodzenia doznane w niedzielę w japońskiej Saitamie. Z szansy skorzystała drużyna Indian Aces, która pokonała UAE Royals 26:19. Tym razem swoje sety wygrali Kirsten Flipkens i Mark Philippoussis. Do zwycięstwa przyczynili się również Sania Mirza, Rohan Bopanna, Ivan Dodig i Feliciano Lopez, który zawiódł tylko w starciu singlistów, gdyż musiał uznać wyższość Tomasa Berdycha.

Rewanżu nie było w drugim spotkaniu, bowiem OUE Singapore Slammers po raz drugi z rzędu okazali się lepsi od Japan Warriors. Już na początku Kiki Bertens pewnie zwyciężyła Jelenę Janković, a później swoje dołożyli jeszcze Rainer Schuettler, Marcelo Melo, Marcos Baghdatis i Nick Kyrgios. Australijczyk rozgromił w ostatniej rozgrywce Fernando Verdasco, dzięki czemu gospodarze pokonali rywali aż 29:16.

Indian Aces awansowali we wtorek na pierwszą pozycję w trzeciej edycji IPTL. Drużyny pozostaną jeszcze w Singapurze przez dwa dni, zanim 9 grudnia zaprezentują się w Hajdarabadzie. Wielki finał z udziałem dwóch najlepszych zespołów odbędzie się 11 grudnia.

Set 3.: Marcelo Melo / Kiki Bertens - Jean-Julien Rojer / Jelena Janković 6:2
Set 4.: Marcos Baghdatis / Marcelo Melo (Nick Kyrgios) - Jean-Julien Rojer / Fernando Verdasco 5:6
Set 5.: Nick Kyrgios - Fernando Verdasco 6:1

M Drużyna Mecze Zwycięstwa Porażki Gemy Punkty
1 Indian Aces 4 3 1 102-91 10
2 UAE Royals 4 2 2 98-88 7
3 OUE Singapore Slammers 4 2 2 100-94 7
4 Japan Warriors 4 1 3 79-106 4

* Do wielkiego finału, który zostanie rozegrany 11 grudnia w Hajdarabadzie, awansują dwie najlepsze drużyny.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.