WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Antonio Lindbaeck

Speedway Grand Prix: Lindbaeck najszybszy w kwalifikacjach. Czwarty czas Janowskiego (relacja)

Mateusz Kozanecki

Antonio Lindbaeck był najszybszy w piątkowych kwalifikacjach przed Grand Prix Czech. Szwed pokonał okrążenie toru w czasie 15,193 s. Najlepszym z Polaków był Maciej Janowski, który zajął czwartą pozycję.

Po raz pierwszy w tegorocznym cyklu do kwalifikacji przystąpili wszyscy zawodnicy. Tym razem nie wystąpiła kolizja terminów z meczami PGE Ekstraligi. Dla Macieja Janowskiego i Bartosza Zmarzlika był to pierwszy start w sesji.

Tor w Pradze momentami sprawiał nieco trudności zawodnikom, o czym przekonał się chociażby Maciej Janowski. Warto podkreślić, że lepsze czasy osiągali ci, którzy jechali w pierwszej ósemce. Po kosmetyce nawierzchni warunki się zmieniły. Zawodnicy próbowali różnych torów jazdy, ale z różnym skutkiem.

- Te czasy to jest jakiś odnośnik, ale pierwszy a ostatni przejazd to już kolosalna różnica. Jutro od nowa trzeba pomyśleć - powiedział Bartosz Zmarzlik w rozmowie z nSport.

Najlepszy czas osiągnął Antonio Lindbaeck. Szwed pokonał jedno okrążenie w czasie 15.194 s. Następnie Lindbaeck zdecydował się na nr 5, co oznacza, że więcej razy pojedzie z wewnętrznych pól startowych. Podobnych wyborów dokonywali również kolejni zawodnicy.

Spośród Polaków najszybszy był Maciej Janowski, który zajął 4. miejsce i wybrał nr 10. Ponadto Janusz Kołodziej był 7. (nr 8), Bartosz Zmarzlik 8. (nr 2), a Patryk Dudek 11. (nr 14).

Turniej Grand Prix na Stadionie Markéta w Pradze odbędzie się w sobotę, 15 czerwca. Start do pierwszego biegu zaplanowano na godz. 19.04. Tekstową relację live z zawodów przeprowadzi portal WP Sportowe Fakty.