WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Tom Brennan

Żużel. Kolejny zawodnik w Łodzi. W tym roku został mistrzem świata

Mateusz Kozanecki

Tom Brennan jest kolejnym zawodnikiem, który znajdzie się w kadrze Orła Łódź na przyszłoroczne rozgrywki. Zwycięzca Speedway of Nations miał ważny kontrakt, ale mówiło się, że może trafić do PGE Ekstraligi.

Sezon 2021 był dla Toma Brennana bardzo udany. Brytyjczyk znalazł się w składzie drużyny, która sięgnęła w Manchesterze po złoty medal Speedway of Nations.

Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia pojawił się na torze po jednym razie. W obu przypadkach zajął drugie miejsca w swoich biegach.

W lipcu wywalczył także tytuł indywidualnego mistrza Wielkiej Brytanii do lat 21. Na torze w Middlesbrough wywalczył komplet punktów, a następnie był górą w biegu finałowym, w którym pokonał Drew Kempa, Dana Gilkesa i Jordana Palina.

Brennan przed rozpoczęciem sezonu podpisał z Orłem dwuletni kontrakt. W 2021 roku nie otrzymał swojej szansy występu w lidze, ale mimo to zainteresował się nim Apator Toruń.

Ostatecznie Brytyjczyk nigdzie się nie wybiera. W niedzielę kierownictwo Orła potwierdziło, że Brennan zostaje w klubie i wypełni kontrakt.

Klub Golloba i Bońka znowu na ustach całej Polski. Może w końcu wrócić na salony!
Prezes Cellfast Wilków: Transfer Zagara groził utratą stabilności. Falubaz i Polonia ułatwili zadanie reszcie drużyn

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.