Biathlon. Dominacja Norwegów trwa. Johannes Boe wygrał sprint w Oberhofie, Polacy blisko punktów

Norweska dominacja w męskim biathlonie trwa w najlepsze. W biegu sprinterskim w Oberhofie zawodnicy z tego kraju zajęli całe podium. Blisko zdobycia punktów w Pucharze Świata byli Grzegorz Guzik i Andrzej Nędza-Kubiniec.

Łukasz Witczyk
Grzegorz Guzik Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZBiath. / Grzegorz Guzik
W sprincie w Oberhofie najlepszy był Johannes Boe. Norweg potwierdził swoją wysoką formę i nie dał rywalom najmniejszych szans. Wygrał pomimo tego, że popełnił jeden błąd na strzelnicy, co przerodziło się w 150 metrów dodatkowego biegu. Na mecie miał ponad 10 sekund przewagi nad bezbłędnym bratem Tarjeim Boe.

Trzeci był Sturla Holm Laegreid, który również posłał wszystkie dziesięć nabojów do celu. Najlepszym zawodnikiem z innego kraju niż Norwegia był Lukas Hofer. Włoch sklasyfikowany został na czwartym miejscu.

Blisko zdobycia punktów Pucharu Świata byli Grzegorz Guzik i Andrzej Nędza-Kubiniec. Pierwszy z nich raz pomylił się na strzelnicy i finiszował z 44. czasem. Z kolei Nędza-Kubiniec był bezbłędny na strzelnicy i zajął 49. miejsce. Obaj wystartują w biegu pościgowym.

Gorzej spisali się Marcin Szwajnos i Łukasz Szczurek. Szwajnos był 97. i na strzelnicy zaliczył trzy pudła, a Szczurek pomylił się czterokrotnie i zajął 99. miejsce. Bieg ukończyło 105 zawodników.

99. Łukasz Szczurek Polska +4:54,2 4

Czytaj także: Skoki narciarskie. Musimy poprawić system, jeśli chcemy mieć następców Stocha Turniej Czterech Skoczni. Sandro Pertile skomentował zachowanie Gregora Schlierenzauera ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Kto po Stochu, Kubackim i Żyle? "Potrzebujemy skoczków, których nazwisk jeszcze nie znamy"