Masakra w wykonaniu Polaków. Cała piątka biegaczy poza pierwszą sześćdziesiątką

Aż pięciu polskich biegaczy narciarskich wystąpiło w pierwszym w tym sezonie biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym. Niestety żaden z nich nie włączył się do walki o punkty.

Michał Gałęzewski
Johannes Klaebo Getty Images / Millo Moravski/Agence Zoom / Na zdjęciu: Johannes Klaebo
Po piątkowym sprincie, tym razem biegacze narciarscy na trasach w fińskiej miejscowości Ruka biegli na 10 kilometrów stylem klasycznym. Polacy wystąpili w pięcioosobowej grupie, niestety ilość nie przeszła w jakość. Można się cieszyć, że do Ruki przyjechali też Koreańczycy czy zawodnik z Armenii, gdyż wyglądałoby to jeszcze gorzej.

Najlepszy z Polaków Kamil Bury zajął 64. miejsce z niespełna 2-minutową stratą do zwycięzcy. Jeszcze gorzej spisała się pozostała czwórka, która walczyła o uniknięcie bycia ostatnim. Niestety na dłuższych dystansach nie mamy obecnie odpowiednika Macieja Staręgi, który w piątek był jedenasty w sprincie.

Rywalizację zdominowali doskonali Norwegowie. Wygrał z czasem 21:46.1 Johannes Hoesflot Klaebo, kolejne miejsca zajęli Paal Golberg oraz Martin Loewstroem Nyenget. Warto też docenić wysokie, bo 5.miejsce Andrew Musgrave'a z Wielkiej Brytanii.