Simeon Hamilton pierwszy w Lenzerheide, czternaste miejsce Macieja Staręgi

Simeon Hamilton wygrał w Lenzerheide trzeci etap Tour de Ski mężczyzn. W sprincie stylem dowolnym po raz kolejny świetnie wypadł Maciej Staręga, który zajął tym razem czternaste miejsce.

Daniel Ludwiński

Polak błysnął już w kwalifikacjach, w których był dziewiąty. W ćwierćfinale nie dał niestety rady awansować do kolejnej fazy rozgrywek, jednak zajęte w łącznej klasyfikacji czternaste miejsce i tak jest wartościowym rezultatem. To potwierdzenie życiowej formy, którą Maciej Staręga uzyskał w końcówce 2013 roku i świetny prognostyk przed kolejnymi sprintami.

W finale w Lenzerheide doszło do niespodzianki, gdyż zwycięzcą został Simeon Hamilton, dla którego jest to największy sukces w karierze. Amerykanin pokonał na mecie Alexa Harvey - dwaj zawodnicy z Ameryki Północnej fetowali sukces wspólnie. Harvey dzięki drugiemu miejscu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji łącznej Tour de Ski.

W środę czwarty etap, ponownie w Lenzerheide. Będzie to bieg na 15 kilometrów stylem klasycznym ze startu wspólnego.