KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska" w Szklarskiej Porębie

Rusza piąty sezon Biegu na Igrzyska! Podobnie jak w latach poprzednich, pierwszą areną tegorocznych zmagań będzie Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Sobota 4 stycznia (początek 9:00) upłynie pod znakiem sprintu stylem klasycznym (dla starszych zawodników) oraz biegu ze startu masowego (dla młodszych). Po raz pierwszy konkurencje te otwierały cykl "Biegu na Igrzyska" w zeszłym roku. Organizatorzy postanowili, że w obecnym sezonie będzie podobnie. Na trasach zobaczymy najstarszych, czyli seniorów i seniorki (1993 i starsi) oraz juniorów i juniorki A (1994-95). Zawodnicy i zawodniczki z tych kategorii wiekowych, będą, jak co roku, występowali gościnnie. Walkę o punkty klasyfikacji generalnej stoczą natomiast juniorzy i juniorki B (1996-97), juniorzy i juniorki C (1998-99), a także młodsze roczniki - juniorzy i juniorki D (2000-2001) oraz E (2002 i młodsi).

Niedziela 5 stycznia (początek także o 9:00) upłynie pod znakiem biegów interwałowych na dystansach. W tym dniu obowiązywać będzie styl dowolny. Odległość 15 km będą mieli do pokonania seniorzy i juniorzy A. Seniorki, juniorki A, i juniorzy B zmierzą się na dystansie 10 km. Juniorki B przebiegną odległość 7,5 km, dla juniorów C i juniorek C przewidziano dystans 5 km, a dla juniorów D i juniorek D – 2 km. Dzieci z kategorii junior E i juniorka E również przebiegną 2 km.

W sezonie 2013 wśród juniorów B zwycięzcami zostali: Mateusz Chowaniak (UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane) i Karolina Trzaska (MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk). Najlepszymi juniorami C okazali się: Wojciech Fojcik (UMKS Marklowice) i Agata Warło (UMKS Marklowice). Najwięcej punktów wśród juniorów D zdobyli: Mateusz Dragon (NKS Trójwieś Beskidzka) i Izabela Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) oraz Magdalena Kobielusz (MKS Istebna). Najmłodszymi zwycięzcami zostali: Grzegorz Zawada (MKS Istebna) i Sabina Lizis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne). Klasyfikację klubową wygrał, niepokonany od czterech lat, MULKS Tomaszów Lubelski.

W 2014 roku Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska" pod patronatem Justyny Kowalczyk obchodzi piątą rocznicę istnienia. Średnio liczba uczestników Biegu na Igrzyska nie spada poniżej 300. W sezonie 2014 Bieg na Igrzyska będzie składał się z dziesięciu dni rywalizacji. Do 10 najlepszych klubów w klasyfikacji generalnej 2014 trafi, tak jak w zeszłym sezonie, 100 kompletów profesjonalnego sprzętu biegowego. 25 zawodników i 5 trenerów z pięciu najlepszych klubów w klasyfikacji generalnej wyjedzie w lecie na tygodniowy wypoczynek do jednego z ośrodków Centralnego Ośrodka Sportu.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (1)
 • tomas68 Zgłoś komentarz
  Żadnych igrzysk nie będzie,trza najpierw pospłacać stare długi za euro. Sam program nastawiony jedynie na zarabianie przez gorola.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×